حق-خبر-جدیدترین-مهم ترین-اسلام-تبیین-طب-ضدشیطان-تحریف-وحدت-زمینه سازی جهت ظهور منجی-انسانیت-صلح-شیعه-نجات-اهل سنت حقیقی-
طب اسلامی طب معصومین طب انبیا, طب توحیدی طب جامع عافیت اللهی تغذیهابعادی تاثیر تغذیه حلال وطیب در انجام عمل صالح وتفوا صراط علی(ع)حق نمسکه-اولین شیعه حقیقی پیامبر(ص)حضرت علی(ع)-یالثارات الحسین-سلامتMonotheistic Medicine-The true followers of Moses and JesusThe best concepts in the most beautiful prayer-Unity medicine
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: درجستجوی حقیقت - ۱۳٩٠/۱٠/٢٥
تبارک الله احسن الخالقین
بررسی علمی – قرآنی چگونگی مراحل تشکیل جنین تا مرحله ی تکامل و زایمان
 
 
در این نوشتار مراحل و چگونگی خلقت انسان از دیدگاه قرآن کریم مورد بررسی قرار می گیرد.
1. علقه

خداوند در آیات مختلف از قرآن کریم، به مراحل خلقت انسان اشاره کرده است. یکی از این مراحل «علق» است.
واژه «علق» شش بار( 1) و در پنج آیه به صورت‌های مختلف به کار رفته است و همچنین سوره‌ای در قرآن با نام «علق» نازل شده است. «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ. خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ» بخوان به نام پروردگارت که آفرید، انسان را از علق آفرید.» اکثر مفسران( 2 ) اتفاق نظر دارند که 5 آیه‌ی اول سوره‌ی علق، نخستین آیاتی است که در غار حرا بر پیامبر اسلام(ص) نازل شده است.
علق در لغت

واژه‌ی «علق» جمع «عَلَقَه» در اصل به معنای «چیزی که به چیز بالاتر آویزان شود» آمده است و موارد استعمال آن در خون بسته، زالو، خون منعقد که در اثر رطوبت به هر چیز می‌چسبد، کرم سیاه که به عضو آدمی می‌چسبد و خون را می‌مکد و ... می‌باشد.( 3 ) پس می‌توان گفت: در مواردی که علق استعمال شده: یکی چسبندگی و دیگری آویزان بودن، لحاظ شده است مانند: زالو، خون بسته و کرم که به عضو بدن می‌چسبد و آویزان می‌شود.

علق از نگاه علم:

«علق»، همان خون بسته‌ای است که از ترکیب اسپرم مرد با اوول زن حاصل می‌شود و سپس داخل رحم زن می‌شود و بدان آویزان می‌شود. پس از پیوستن نطفه‌ی مرد به تخمک زن، تکثیر سلولی آغاز می‌شود و به صورت یک توده‌ی سلوی در می‌آید که به شکل توت است (به آن مارولا Marula گویند) و در رحم لایه‌گزینی می‌کند یعنی، سلول‌های تغذیه کننده به درون لایه‌ی مخاطی رحم نفوذ کرده و به آن معلق (آویزان نه کاملاً چسبیده به رحم) می‌شوند. قرآن این مطلب را با تعبیر زیبای «علق» بیان کرده است( 4 )

اگر واژه «علق» را به معنای خون بسته بپذیریم، می‌توانیم تناسب آن را با موارد استعمال اینگونه بیان کنیم:

1. چسبنده بودن آن.( 5 ) (خون بسته‌ای که برای مکیدن خون به بدن می‌چسبد)
2. آویزان شدن آن به جداره رحم.
3. مشابه زالو است. (زالو هر بار می‌تواند به اندازه یک فنجان قهوه، خون انسان یا حیوانی را بمکد. نطفه در رحم، زالو وار به رحم می‌چسبد و از خون تغذیه می‌کند( 6 ) همچنین در وجه تشبیه به زالو گفته شده است که در مرحله ایجاد جنین، از هر دو ماده‌ای به نام «هپارین» ترشح می‌شود تا اینکه خون در موضع منعقد نشود و قابل تغذیه باشد.( 7 ) شکل علقه مانند زالو کاملاً مسطیع است این حالت در چهار هفته اول ادامه دارد.( 8 )
4. تغذیه از خون است.( 9 )

در نتیجه می‌توان گفت ( 10 ) با توجه به دیدگاه دانشمندان و مفسران و اهل لغت، «علق» به معنای «خون بسته» آویزان به رحم است. به ویژه آنکه این مرحله از خلقت انسان در علم جنین‌شناسی جدید، به عنوان واسطه‌ای بین نطفه و مضغه (گوشت شدن) محسوب می‌شود.
یعنی حدود 24 ساعت این خون بسته به جدار رحم آویزان است و از خون آن تغذیه می‌کند.
خداوند می‌توانست با بیان «الدم المنقبضه؛ خون بسته» مطلب را ذکر نماید اما با آوردن واژه‌ی «علق» هم معنای خون بسته و هم معنای آویزان بودن را رسانده است که با نظریات جدید پزشکی همخوانی دارد.
با توجه به عدم پیشرفت علم پزشکی در 14 قرن قبل، می‌توان مسئله‌ی «علق» را یکی از شگفتی‌های علمی قرآن نامید که بعد از 14 قرن کشف شده است.( 11 )

برای مطالعه‌ی بیشتر به کتاب‌های ذیل مراجعه شود:
1. پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، دکتر رضایی اصفهانی، ج 2، ص 487 ـ 481.
2. طب در قرآن، دکتر دیاب و قرقوز، ترجمه از چراغی، ص 86.
3. اولین پیامبر آخرین دانشگاه، دکتر پاک نژاد، ج 11، ص 110.
4. مطالب شگفت‌انگیز قرآن، گودرز نجفی، ص 99.

2. مضغه
 
قرآن کریم در مراحل خلقت انسان پس از نطفه و علقه مرحله‌ای دیگر به نام «مضغه» را مطرح می‌سازد که در 2 آیه( 12 ) و سه بار از آن سخن گفته است.
خداوند در سوره حج آیه 5 می‌فرماید: «ثمّ من علقه ثم من مضغة مخلقه و غیرمخلقه لنبین لکم؛ پس از علقه، آنگاه از مضغه دارای خلقت کامل و خلقت ناقص تا قدرت خود را به شما روشن گردانیم»

واژه‌شناسی

واژه‌ی «مضغه» در لغت به معنای «غذای جویده شده و گوشت جویده» آمده است به عبارت دیگر، قطعه‌ای از گوشت که شبیه گوشت جویده شده است.( 13 )
و واژة «مخلقه» تعبیری است که برای مبالغه در «خلق» به کار می‌رود و «خلق» به معنای ایجاد چیزی بر کیفیت مخصوص است. پس تعبیر به «مخلّقه» در مورد «مضغه» اشاره به این است که حقیقت خلق و تحقق آن؛ یعنی ایجاد بر کیفیت مخصوص و تعیین خصوصیات و مقدمات، دراین مرتبه است. اما غیرمخلقه به این معناست که تعیین برخی خصوصیات (تماماً یا بعضاً) در این مرتبه «مضغه» نیست( 14 )
مضغه در دستگاه علم

جنین انسان از هنگام لقاح تخمک و کرمک (اوول و اسپرم) تا 6 روز در راه است تا در رحم جایگزین شود. سپس در رحم لانه گزینی می‌کند و به صورت آویزک (علق) تا 14 روز به رشد خود ادامه می‌دهد. و از هفته سوم بارداری با چشم غیرمسلح کاملاً به صورت گوشت جویده پدیدار می‌گردد (مقایسه‌ای میان تورات، انجیل، قرآن و علم، دکتر بوکان، ص 275) دوره تمایز لایه‌های زاینده (مضغه) را می‌گذارند که تا ماه سوم بارداری ادامه دارد( 15 ) اما این «مضغه» همیشه یک حالت ندارد و مراحل و حالات گوناگونی دارد که در قرن از آن «مخلقه و غیرمخلقه» نام برده است. اما مفسران دیدگاه‌های مختلفی در این دو تعبیر دارند مانند:

1. مقصود جنین کامل الخلقه یا ناقص باشد.( 16 ) [تصویر: babyr.jpg]
2. مقصود از مخلقه، مرحله تصویر جنین باشد( 17 )
3. مقصود از مخلقه، مضغه شکل یافته و متمایز است.( 18 )

و نظرات دیگری درباره آن بیان شده است که بیشتر آنها قابل جمع است.
تعبیر بسیار زیبا و شگفت‌انگیز قرآن (مضغه، مخلقه و غیرمخلقه، حج 5) با یافته‌های پزشکی جدید هماهنگ است و جنین را در این دوره (هفته سوم به بعد) به صورت گوشت کوبیده معرق می‌کند و اشاره‌ای لطیف به تمایز لایه‌های آن (مخلقه = ایجاد به کیفیت مخصوص و تعیین خصوصیات) می‌کند و یک نوع رازگویی و اعجاز علمی قرآن را می‌رساند.
در نتیجه می‌توان گفت: از مجموع نظرات این طور استفاده می‌شود که «مخلقه و غیرمخلقه» صفت برای «مضغه» است به این معنی برخی از اقسام مضغه مقدرات و کیفیت خصوصیات در این مرتبه کامل است و اقسام دیگر کامل نیست( 19 )

3. استخوان و گوشت:

قرآن بعد از بیان مرحله «مضغه، گوشت جدیده» به مرحله ی دیگری از خلقت اشاره کرده است آیه «فخلقنا المضغه عظاماً فکونا العظام لحماً و آنگاه مضغه را استخوان هایی بعد استخوان ها را با گوشتی پوشانیدیم ( 20 )
برای این که بهتر به مرحله استخوان بندی جنین آشنا شویم، لازم ات همراه او، مرحله پوشاندن گوشت را نیز بیان کنیم.
آیه فوق بیانگر آن است که ابتدا استخوان تشکیل شده و بعد از آن گوشت روی آن قرار گرفته است.

نکات علمی:

در مراحل سومین هفته رشد جنین، لایه زایای، اکتودرم، مزودرم، اندودرم، تشکیل می شود. از لایه ی اکتودرم، اعضا و ساختمان ای که در ارتباط با دنیای خارج باقی می مانند؛ ایجاد می گردد، مانند: دستگاه عصبی، پوشش می گوشی، بینی، چشم و ... و از لایه مزودرمی اعضای سلکروتوم (غضروف و استخوان) دستگاه ادرار و تناسلی و ... به وجود می آید. و از لایه اندودرمی، دستگاه معدی روده ای، دستگاه تنفسی و مثانه و ... ساخته می شود.
با توجه به مواد فوق؛ غضروف و استخوان ها از لایه میانی (مزودرم) تشکیل می شود. که به وسیله دو لایه دیگر (اکتودرم و اندودرم) پوشیده شده که آن دو لایه اکثر گوشتی بدن مثل پوست، غدد .... ساخته می شود هم چنین ساخته شدن سلول هایی که باعث پیدایش غضروف و استخوان می شود؛ از هفته چهارم بارداری شروع ی شود و اما سلول های ماهیچه ای پس از آن ساخته می شود( 21 )
گفته شد که لایه میانی مزودرم غضروف ها و استخوان ها را تشکیل می دهد؛ بهتر است با غضروف و استخوان سازی آن آشنا شویم.
غضروف نوعی بافت همبند است که به علت خاصیت ارتجاعی، می تواند فشار زیادی را تحمل کند و هم چنین از بافت های نرم بدن پشتیبانی به عمل می آورد.
هر غضروف دارای ماده ای بنیادی بوده که در ساختمان آن مقدار زیادی آب (حدود 70 درصد)به کار رفته است. این ماده بنیادی می تواند در آب جوشی حل شود و ماده ای به نام ژله غضروف یا کندرین (chondrin) را به وجود آورد. رنگ غضروف سفید مایل به آب است و در افراد مسن به علت تغییرات متابولیک می تواند زرد رنگ باشد.
نقش غضروف در تشکیل استخوان این است که اولین مرحله ساخته شدن استخوان است. غضروف بافتی است مشتقی از مزانشیم که برای اولین بار در اواخر هفته چهارم زندگی جنین، ظاهر می شود. و در قسمت هایی که می خواهد استخوان تشکیل دهد، ابتدا باید قالبی از غضروف به وجود آید که بعداً به استخوان تبدیل شود بنابراین استخوان سازی به دو صورت انجام می پذیرد:

1. استخوان سازی داخل غشایی: در این نوع استخوان سازی، بافت استخوانی در داخل لایه ای از بافت همبند مزانشیمی تشکیل می شود و این بافت مستقیماً به بافت استخوانی مبدل می شود. تفاوتی که میان استخوان سازی داخل غشایی با تشکیل غضروف وجود دارد، این است که غضروف معمولاً رگ خونی و لنفی و عصب ندارد و تغذیه آن توسط انتشار صورت می گیرد و به لحاظ نداشتن رگ خونی، ترمیم آن با مشکل صورت می گیرد ولی محل تشکیل استخوان بسیار پر عروق می باشد.
2. استخوان سازی داخل غضروفی: در اکثر استخوان های بدن، سلول های مزانشیمی ابتدا به یک سری قالب های غضروفی شفاف تبدیل شده که به نوبه خود استخوانی می گردد.
استخوانی که به طور ابتدایی در بدن جنین تشکیل می شود موقتاً و تماماً از نوع نابالغ یا اولیه است و پس از تولد به تدریج بافت استخوانی جنین از بین رفته و به جای آن استخوان بالغ یا ثانویه تشکیل می گردد.
نکته بسیار جالبی که در بافت استخوانی به چشم می خورد این است که این بافت از ابتدای تشکیل تا پایان عمر دو فعالیت متضاد دارد. یکی استخوان سازی و دیگری تخریب استخوانی.22
با توجه به مطالب علمی می توان گفت: سلول های غضروفی و استخوانی از لایه میانی جنین (مزودرم) زودتر از سلول های ماهیچه ای و پوستی پدید می آید. پس در حقیقت سلول های استخوان و غضروفی به وسیله دو لایه دیگر جنین (اکتودرم و اندردرم) پوشیده شده و سلول های ماهیچه ای و پوستی روی آن ها را همانند لباس می پوشاند. این یافته های علمی با مطالب قرآنی هماهنگ است که نشان از شگفتی علمی قرآن دارد.23
 
4. آفرینش روح و جنبش جنین
[تصویر: 547889004370330000.jpg]
 
 
[تصویر: 111164939740345454322332.jpg]
 
 
از آیات قرآن استفاده می شود که پس از مرحله تسویه و تنظیم و تعادل اعضای بدن انسان در رحم مادر، مرحله دیگری را با نام «نفح روح، دمیدن روح» بیان می کند. «ثم سواه و نفخ فیه من روحه؛24آن گاه او را درست اندام کدره و از روح خویش در او دمید» «فکسونا العظام لحماً ثم انشاناه خلقاً آخر ( 25 ) بعد استخوان ها را به گوشتی پوشانیدیم، آن گاه (جنین را در) آفرینشی دیگر پدید آوردیم.»
از آیات فوق بر می آید که در آدمی جز بدن، چیز بسیار شریف نیز وجود دارد که مخلوق خداست و تا آن چیز شریف در انسان به وجود نیاید، آدمی، انسان نمی گردد و در حضرت آدم به وجود آمد، شانی یافت که فرشتگان در برابر او خضوع کردند و عبارت «انشأناه خلقاً آخر» نشان از خلقت می دهد که فعل و انفعالات طبیعی و مادی در آن نیست.(26) و انشاء به معنی ایجاد کردن چیزی توام با تربیت آن است. این تعبیر نشان می دهد که مرحله اخیر با مراحل قبل، کاملاً متفاوت است(27) اگر گفته شود نطفه انسان از آغاز که در رحم قرار می گیرد و قبل از آن یک موجود زنده است.
بنابراین نفخ روح چه معنا دارد؟ در پاسخ باید گفت: زمانی که نطفه منعقد می شود تنها دارای یک نوع «حیات نباتی» (گیاهی) است یعنی؛ فقط تغذیه و رشد و نمو دارد. ولی از حس و حرکت که نشانه «حیات حیوانی» است و هم چنین قوه ادراکات که نشانه «حیات انسانی» است و در آن خبری نیست (ما تکامل نطفه در رحم به مرحله ای می رسد که شروع به حرکت می کند و تدریجاً قوای دیگر انسانی در آن زنده می شود این همان مرحله ای است که قرآن از آن تعبیر به نفخ روح می کند.(28)

اما ماهیت روح چگونه است؟ و حلول او برجسم از چه زمانی می باشد؟ آیات قرآن در این مورد ساکت است و باین تفصیلی ندارد و حقیقت آن نیز برای ما روشن نیست.نظرگاه دانشمندان
مهم ترین اتفاقی که پس از ماه سوم برای جنین پیش می آید، حرکت و فعالیت قلب و رشد سریع جنین و شکل گیری اندام های خارجی است در ماه سوم و ابتدای ماه چهارم به دلیل عصب دار شدن اندام ها، حرکت جنین آغاز می شود و زن باردار در ماه چهارم حرکت جنین را کاملاً احساس میکند.(29)

دانش بیولوژی هنوز پاسخگوی این قسمت نبوده یعنی حد فاصل مرحله حیات با مرحله قبل از آن را نمی تواند مشخص سازد(30) آیا در چهارماهگی این دمیدن روح اتفاق می افتاد یا کمتر از آن و حتی برخی از منابع پزشکی تشخیص حرکات جنین توسط مادر را در ماه پنجم دانسته اند(31) تا چه رسد به زمان دقیق حلول روح.

آیا می توان ادعا کرد حرکت جنین در شکم مادر همان وقوع دمیدن روح باشد؟

در پاسخ باید گفت: همان طور گذشت. جنین بعد از لقاح نطفه دارای حیات نباتی (گیاهی است که فقط تغذیه و رشد دارد و بعد از مدتی دارای حرکات و ضربان قلب است که می توان آن را حیات حیوانی دانست اما آن چه مهم است قوه ادراکات و شعور که در سایه روح الهی پرورش می یابد، و همچنین انسانیت انسان است که او را از حیوان متمایز می کند آن محقق نمی شود مگر با حلول روح الهی و در قرآن کریم اشاره ای به حرکت جنین نشده است فقط سخن از خلقت دیگر و دمیدن روح الهی شده است.(32)
در نتیجه نمی توان گفت: دمیدن روح بر جنین هم زمان با حرکات جنین است.

5. جنسیت جنین (دختر یا پسر)

قرآن در ادامه بیان مراحل خلقت به مرحله شکل گیری جنین اشاره می کند و در چند آیه بدان پرداخته شد، «ثم کان علقة فخلق فسوی فجعل منه الزوجین الذکر و الانثی؛(33) پس علقه (آویزک) شد و (خدایش) شکل داد و درست کرد و از آن، دو جنس نر و ماده را قرار داد.

از مرحله علقه تا شکل گیری جنین، سه ماه طول می کشد، و در سومین ماه صورت جنین، شکل صورت انسان به خود می گیرد و جنسیت جنین مشخص می شود و به همین علت قرآن کریم مرحله جنسیت جنین را (پسر یا دختر) پس از مرحله تسویه و شکل گیری قرار داده است «فسوی فجعل منه الزوجین» از نظر علمی، اعضاء تناسلی خارجی در ماه سوم، تکامل یافته که در دوازدهمین هفته جنس جنین را با امتحان وضع ظاهری می توان مشخص ساخت.(34)انتخاب پسر یا دختر شدن جنین با چه کسی است؟

آن چه از علم پزشکی می توان استخراج کرد این است که، تعیین جنسیت بستگی به سلول های پدر دارد. یعنی کروموزوم y در کرمک (اسپرماتوزئید) تعیین کننده پسر است (44+ x + y) و اوول زن همیشه دارای کروموزم x است و کروموزوم x مرد جنسیت جنین را دختر تعیین می کند. (44+2x. ) 35

اما در مرحله بعد از همان هنگام که انسان به صورت پاره گوشتی در شکم مادر قرار گرفته دو برجستگی از طناب پشتی که بعداً ستون فقرات را تشکیل خواهد داد به وجود می آیند.

این دو برجستگی را لوله های تناسلی می نامند. اگر مقرر شده که جنین پسر باشد این دو لوله از هفته ششم، شروع به ساخت بافت های مشابه بافت های بیضه می کنند. اما اگر مقرر شده که جنین دختر باشد، این لوله های تناسلی از هم متمایز شده تا در هفته دهم بافت های شبیه بافت های تخمدان را تشکیل دهند. شکل گیری دستگاه تناسلی مو تشابه به دلیل نبودن هورمون های نر صورت می پذیرد.(36

عوامل ذیل در پسر یا دختر شدن
خداوند در سوره شوری آیه 49 و 50، تمام امور مربوط به جنس جنین را به دست خود می داند «یداله ملک السموات و الارض یخلق ما یشاء ....»

آیه در بیان عدم تاثیر علل و اسباب مادی نیست بلکه بیان گر قدرت و عظمت خداوند است. امروزه با پیشرفت علم ژنتیک و فراهم نمودن دارو و دریافتن تاثیرات غذا، قادر به تعیین جنسیت هستند.

در این راستا حضرت آیة الله مکارم شیرازی: تعادل جمعیتی دختر و پسر را مطرح کرده و تاثیر غذا و دارو را در جنسیت جنین کمرنگ نموده است. ایشان می فرماید:

در این که چگونه و تحت چه عواملی، جنین مذکر یا مونث می شود؟ هیچ کس پاسخی در برابر این سوال ندارد، یعنی علم هنوز جوابی برای آن پیدا نکرده است.

ممکن است پاره ای از مواد غذایی یا داروها در این امر موثر باشد ولی مسلماً تاثیر آن سرنوشت ساز و تعیین کننده نیست. ولی با این حال عجیب این است که همیشه یک تعادل نسبی در میان این دو جنس (مرد و زن) در همه جوامع دیده می شود و اگر تفاوتی باشد چندان چشم گیر نیست.(37)
[تصویر: index.jpg]
 
6. مدت ثابت زمان بارداری

آن چه در بین مردم مشهور است، دوران بارداری 9 ماه است و قرآن کریم بدون اشاره به زمان، با جمله «اجل مسمی، مدت معین» و «قدر المعلوم، مدت معین» زمان بارداری را مشخص و ثابت می داند.

آیه «و نقر فی الارحام ما نشاء الی اجل مسمی؛(38) و آن چه را اراده می کنیم تا مدتی معین در رحم ها قرار می دهیم»

آیه: «فجعلناه فی قرار مکین الی قدر معلوم؛ فقدرنا فنعم القادرون»(39)؛ پس آن را (نطفه) در جایگاهی استوار نهادیم تا مدتی معین و توانا آمدیم و چه نیک تواناییم»(40)

رحم قرارگاه و جایگاه استواری برای محصول بارداری است، ولی برای یک مدت زمان تعیین شده و تقریباً ثابت که به دوران بارداری معروف است و تقریباً 270 ـ 280 روز یا 40 هفته، معادل ده ماه قمری یا نه ماه شمسی که پس از آن جنین قادر خواهد بود در دنیای جدیدی به زندگی خود ادامه دهد قرآن این مدت زمان را به نام «قدر معلوم» یاد می کند و در سوره حج از این فاصله زمانی به نام «اجل مسمی» یعنی، مدت از قبل تعیین شده یاد شده است اعجاز این آیات در این نیست که به مدت بارداری اشاره نموده، بلکه در این است که گفته است این مدت بهترین و مناسب ترین مدت ممکن است «فقدرنا فنعم القادرون» و اگر این مدت کم یا زیاد شود، زیان آن متوجه جنین یا مادر او خواهد بود.

اگر مدت بارداری بیش از 42 هفته به طور انجامد، بارداری طولانی نامیده می شود و مفراتی مانند: سخنی زایمان، کاهش اکسیژن جنین و خطر مرگ برای او و ... به همراه دارد. و اگر کمتر از 38 هفته باشد، آن را زایمان زودرس می نامند و زیان های مانند: ضعف و ناتوانی سیستم دفاعی بدن نوزاد که 50% درصد مبتلا به مرگ نوزادی می شود ـ آمادگی نوزادان برای ابتلاء به بیماری های یرقان و ... به همراه دارد. لذا مدت بارداری طبیعی بین 38 الی 42 هفته می باشد.(41)


حاصل سخن این که، قرآن مقدار زمان بارداری را اندازه ای مشخص می داند و پزشکی نوین هم مدت زمان بارداری را تقریباً ثابت می داند و نشان می دهد که کشفیات جدید علمی، بار دیگر اشارات علمی قرآن را تبیین کرده است.

اطبای قبل از اسلام مانند جالینوس (210 ـ 131 م) و بعد از اسلام مانند ابن سینا (370 ـ 428 ق) ادعا کردند که با چشم خود شاهد به دنیا آمدن طفل بعد از شش ماه بوده اند(42) و هم چنین نقل تاریخی که چنین قضیه ای در زمان های مختلف اتفاق افتاده است؛ در کتاب ها بیان شده است.(43)

با بررسی در آیات مختلف نشان می دهد که قرآن به مسئله کمترین مدت بارداری اشاره کرده است:

آیه «وَوَصَّیْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَیْهِ إِحْسَاناً حَمَلَتْهُ أُمُّهُ کُرْهاً وَوَضَعَتْهُ کُرْهاً وَحَمْلُهُ وَفِصَالُهُ ثَلاَثُونَ شَهْراً حَتَّى‏ إِذَا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَبَلَغَ أَرْبَعِینَ سَنَةً قَالَ رَبِّ أَوْزِعْنِی أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتِی أَنْعَمْتَ عَلَیَّ وَعَلَى‏ وَالِدَیَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحاً تَرْضَاهُ وَأَصْلِحْ لِی فِی ذُرِّیَّتِی إِنِّی تُبْتُ إِلَیْکَ وَإِنِّی مِنَ الْمُسْلِمِینَ.» (احقاف / 15)

ترجمه «و انسان را نسبت به پدر و مادرش به احسان سفارش می کنیم. مادرش با تحمل رنج به او باردار شد و با تحمل رنج او را به دنیا آورد و بارداری و شیر دادن او سی ماه است.

آیه «وَاذْکُرُوا اللّهَ فِی أَیَّامٍ مَعْدُودَاتٍ فَمَن تَعَجَّلَ فِی یَوْمَیْنِ فَلاَ إِثْمَ عَلَیْهِ وَمَن تَأَخَّرَ فَلاَ إِثْمَ عَلَیهْ لِمَنِ اتَّقَى‏ وَاتَّقُوا اللّهَ وَاعْلَمُوا أَنَّکُمْ إِلَیْهِ تُحْشَرُونَ» (بقره / 233)

ترجمه: «و مادران فرزندان خود را دو سال تمام شیر دهند، (این حکم) برای کسی است که بخواهد دوران شیر خوارگی را تکمیل کند.»(44)

مفسران در تفسیر دو آیه فوق، این طور استنباط کرده اند که، طبق نص صریح آیه، مدت شیر خوارگی طفل دو سال تمام است معادل 24 ماه می باشد و آیه دیگر مدت بارداری و شیرخواری را مجموعاً 30 ماه می داند، با توجه به 24 ماه شیرخواری طفل، مدت بارداری 6 ماه می باشد یعنی 24 ماه را از 30 ماه کم نماییم، 6 ماه که نشان از کوتاه ترین مدت بارداری است،باقی می ماند.(45)نظریه پزشکان

پزشکی نوین به این نتیجه رسیده است که جنین اگر شش ماه تمام در رحم مادر باشد، پس از تولد زنده خواهد ماند. هر چند تولد این گونه را زایمان زودرس می نامند(46) در آن موقع لازم است با مراقبت های ویژه و وصل دستگاه تنفسی و ... می توان طفل را از حالت نارسا بودن بیرون آورد.(47)

در نتیجه، پیش از آن که دانش پزشکی به حداقل زمان لازم برای بارداری را کشف نماید، قرآن این مطلب را به روشنی بیان کرده است.7. تولد نوزاد
 
 
 
 
تلد نوزاد بعد از 9 ماه زندگی در رحم مادر، یکی از عجائب خلقت به حصاب می آید و خداوند این مرحله هجرت را از قدرت بزرگ خود می داند.

«و نقر فی الارحام ما نشاء الی اجل مسمی ثم نخرجکم طفلاً؛(48)

و آن چه را اداره کنیم تا مدتی معین در رحم ها قرار می دهیم، آنگاه شما را (به صورت) کودک برون می آوریم.»

با مقایسه ی ضمن دنیای رحم و زندگی کودک در آن با خارج از رحم، به عظمت خلقت انسان پی می بریم.

الف. درجه حرارت دنیای رحم 37 درجه است ولی درجه حرارت خارج از رحم، کمتر یا بیشتر است، لذا طفل در زمان کوتاه لازم است خود را با حرارت محیط سازگاری دهد.

ب. جنین در رحم مادر دنیای تاریک را بسر برده است و روشنایی و نور برای او مفهومی ندارد، اما پس از تولد، در برابر روشنایی و نور خیره کننده دنیا سازگاری نشان می دهد.

ج. هم چنین طفل 9 ماه در عالم مرطوب و لزج زندگی کرده است ولی پس از تولد باید در محیط خشک به زندگی خود ادامه دهد.(49)

د. گردش خون در جنین، یک گردش ساده است. زیرا حرکت خون های آلوده به سوی ریه ها برای تصفیه انجام نمی گردد. چون در آن جا تنفسی وجود ندارد لذا دو قسمت قلب او (بطن راست و چپ) که یکی عهده دار رساندن خون به اعضا و دیگری عهده دار رساندن خون به ریه برای تصفیه است به یکدیگر راه دارد. اما به محض این که جنین متولد شد، این دریچه بسته می شود و خون دو قسمت می گردد؛ بخشی به سوی تمام سلولهای بدن برای تغذیه فرستاده می شود و بخش دیگر به سوی ریه ها برای تنفس.

ه. تا زمانی که جنین در شکم مادر است، اکسیژن لازم را از خون مادر می گیرد ولی بعد از تولد از طریق ریه (که قبلاً در رحم مادر آماده بود) و تنفس اکسیژن دریافت می کند.

و. تغذیه جنین در شکم مادر از طریق بند ناف است اما بعد از تولد تمامی دستگاه گوارشی فعال و تغذیه از طریق دهان، مری و معده انجام می پذیرد.

ز. بعد از تولد نوزاد بسیار گریه می کند، ممکن است دلیل آن موارد زیر باشد:

1. گریه نوزاد بعد از تولد نشانه حیات و بقای او است.

2. در بعضی موارد گریه نوزاد دلیل بر ناراحتی او باشد، آزردگی از بیماری، گرسنگی، تشنگی، شرائط جدید زندگی اعم از گرما، سرما، نور شدید و ...

3. نوزاد بعد از تولد نیازمند به ورزش است تا خون را به سرعت در تمام عروق به جریان وا دارد و تمام سلو ها را مرتباً تغذیه کند گریه برای نوزاد ورزش است و بدن را به تحرک وا می دارد.

4. در مغز کودک دارای رطوبتی است که اگر در آن جا بماند، سبب بیماری ها حتی کوری می شود گریه نوزاد سبب می شود که رطوبت های اضافی به صورت قطره های اشک از چشمان آن ها بیرون ریزد و سلامتی آن ها تضمین شود.(50)

حاصل سخن این که، با توجه به متفاوت بودن دنیای رحم با دنیا خارج از رحم، و فرایند حیات گوارشیف تنفس، گردش خون، تغذیه و ... بعد از تولد نشان از دنیای شگفت انگیز تولد نوزاد دارد و عظمت و قدرت خداوند را به نمایش می گذارد.
////////
پی نوشت:
1 . علق / 1 و 2، حج / 5، مومنون / 14، غافر / 67، قیامت / 38.
2. ر.ک: تفسیر نمونه، مکارم شیرازی، دارالکتب الاسلامیه، تهران، ج 27، ص 153.
3 . التحقیق فی کلمات قرآن کریم، حسن مصطفوی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، تهران، مفردات راغب اصفهانی، المکتبه الرضویه، تهران، ذیل ماده «علق». ر.ک: قاموس قرآن، سید علی اکبر قرشی، دارالکتب الاسلامیه، تهران، ذیل ماده «علق»
4 . طب در قرآن، دکتر دیاب و قرقوز، ترجمه چراغی، ص 86، انتشارات حفظی، تهران.
5 . تفسیر نمونه، همان، ج 27، ص 156.
6 . مطالب شگفت‌انگیز قرآن، گودرز نجفی، ص 99، نشر سبحان، تهران.
7 . اولین پیامبر آخرین دانشگاه، دکتر پاک‌نژاد، ج 11، ص 110، کتابفروشی اسلامی، تهران.
8 . اسلام و طب جدید یا معجزات علمی قرآن، دکتر عبدالعزیز اسماعیل پاشا، ترجمة سید غلامرضا سعیدی، انتشارات برهان، ص 182.
9 . حضرت آیت‌الله معرفت بعد از پذیرفتن این نظریه که علق خون بسته است می‌گوید: علقه در روز هفتم به جداره رحم می‌چسبد. (التمهید، محمدهادی معرفت، ج 6، ص 82)
10 . لازم به ذکر است احتمالات دیگری درباره «علق» داده شده از جمله، بعضی‌ها علق را به معنای نطفه مرد (اسپرماتوزئید) معنا کرده‌اند (مطالب شگفت‌انگیز قرآن، ص 99) و بعضی دیگر به معنای موجود صاحب علاقه که اشاره به روح اجتماعی انسان است، معنا نموده‌اند. و بعضی دیگر اشاره به گل حضرت آدم(ع) که حالت چسبندگی دارد نموده‌اند. (ر.ک: پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، دکتر رضایی اصفهانی، ص 487 ـ 481)
11 . ر.ک: پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی، انتشارات مبین، رشت، ج 2، ص 487 ـ 481.
12 . مومنون / 14، حج / 5.
13 . التحقیق فی کلمات القرآن الکریم، حسن مصطفوی، ج 11، ص 124، انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، 1371.
14 . همان، ج 3، ص 112 و نیز ج 11، ص 126.
15 پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، رضایی اصفهانی، انتشارات مبین، رشت، چ 1، 1380، ج 2، ص 498 به نقل از رویان‌شناسی پزشکی، لانگمن، ص 38.
16 . تفسیر نمونه، مکارم شیرازی، دارالکتب الاسلامیه، تهران، ج 14، ص 24.
17 . مارف قرآن، مصباح یزدی، انتشارات راه حق، قم، ص 338، المیزان، علامه طباطبایی، بنیاد علمی و فکری علامه، تهران، ج 14، ص 344.
18 . ر.ک: طب در قرآن، دکتر قرقوز، ص 87.
19 . ر.ک: پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، رضایی اصفهانی، ص 500.
20 مومنون، 14.
21 ر.ک: رویان شناسی پزشکی لانگمن، ترجمه دکتر بهادری و شکور، ص 57.
22 ر.ک: شگفتی پزشکی در قرآن کریم، حسن کریمی، یزدی، ص 41 – 47.
23 ر.ک: پژوهشی در اعجاز علم قرآن، رضا اصفهانی، ج 2، ص 506 – 513، دکتر عدنان شریف، من علم طب القرآن، ص 59، تفسیر نمونه، ج 14، ص 212، طب در قرآن، ص 89.
24 سجده 9، در سوره ص 72 و حجر 29، به همین مضمون در مورد خلقت حضرت آدم آمده است.
25 مومنون، 14.
26 ر.ک: معارف قرآن، مصباح یزدی، دو جلدی، ص 349 – 359.
27 تفسیر نمونه، ج 14، ص 211.
28 ر.ک: پیام قرآن، مکارم شیرازی، ص 78.
29 ر.ک: طب در قرآن، ص 89 – 92.
30 اولین دانشگاه آخرین پیامبر، دکتر پاکنژاد، ج 1، ص 263 – 265.
31 رویان شناسی پزشکی لانگین، ص 98.
32 پژوهشی بر اعجاز علمی قرآن، ص 529 – 523.
33 قیامت 38 – 39، ر.ک: نجم 45 – 46، شوری 49 – 50، لیل 3، حجرات 13.
34 رویان شناسی پزشکی لانگمن، ص 497 طب در قرآن، ص 87.
35 اولین دانشگاه آخرین پیامبر، دکتر پاکنژاد، ج 1، ص 255 – 257، ر.ک: بسام دفضع، الکون و الانسان بین العلم و القرآن، ص 165.
36 طب در قرآن، ص 77 – 78.
37 پیام قرآن، ج 2، ص 79، و ص 84 – 85.
38 حج، 5.
39 مرسلون 20 – 24.
40 درباره واژه «قدر» در بین لغویوین اختلاف است بعضی ها به معنای تقدیر و اندازه گرفته اند و بعضی دیگر به معنای قدرت، آن چه به ذهن نزدیک تر است همان قدرت است (مفردات راغب، ذیل ماده «قدر» به تفسیر نمونه، ج 25، ص 409، المیزان، ج 20، ص 167.
41 ر.ک: طب در قرآن، ص 99 – 103؛ اولین دانشگاه آخرین پیامبر، ج 11، ص 109، پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، ج 2، ص 550 – 554، رویان شناسی لانگمن، ص 96.
42 ر.ک: تفسیر نمونه، ج 21، ص 327.
43 طب در قرآن، ص 22.
44 ر.ک: لقمان 14.
45 تفسیر نمونه، مکارم شیرازی، علامه طباطباییف تفسیر المیزان، ذیل آیه فوق.
46 (رویان شناسی پزشکی لانگمن، ص 99)، بعضی از پزشکان معتقدند به خاطر عدم تمایز دستگاه تنفسی و عصبی در زمان 6 ماهگی مشکل است طفل زنده بماند، در پاسخ می توان گفت: با رشد دستگاه پزشکی حتی می توان نطفه را در خارج از رحم پرورش داد تا چه رسد به طفل شش ماهه را.
47 طب در قرآن، ص 22، اولین دانشگاه و آخرین پیامبر، ج 11، ص 109، پژوهشی در اعجاز علمی قرآن، ج 2، ص 540 – 543.
48 حج، 5؛ ر.ک: غافر 67، نحل 78.
49 ر.ک: گذشته و آینده جهان، بی آزار شیرازی، ص 68 – 69، با تصرف و تخصیص.
50 ر.ک: پیام قرآن، مکارم شیرازی، ج 2، ص 89
[تصویر: 5252426235.jpg]
 دانلود سخنان دکتر فریدون صحافی در باره ی جنین شناسی در قرآن کریم
.
.
.

 
 
 
اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)
اسپرم در لوله فالوپ (لوله شیپور رحمی)
 
تخمک
تخمک
 
یه قرار ملاقات... اما نه معمولی!
یه قرار ملاقات... اما نه معمولی!
 
لوله فالوپ
لوله فالوپ
 
دو اسپرم در تماس با تخمک
دو اسپرم در تماس با تخمک
 
اسپرم برنده!
اسپرم برنده!
 
اسپرم
اسپرم
 
روز پنجم-ششم
روز پنجم-ششم
 
روز هشتم. جنین به دیوار رحم چسبده است.
روز هشتم. جنین به دیوار رحم چسبده است.
 
مغز جنین شکل می گیرد.
مغز جنین شکل می گیرد.
 
روز 24ام. بعد از 18 روز قلب شروع به شکل گیری می کند. می دانیم که جنین یک ماه هیچ استخوانی ندارد.
روز ۲۴ام. بعد از ۱۸ روز قلب شروع به شکل گیری می کند. می دانیم که جنین یک ماه هیچ استخوانی ندارد.
 
4 هفته
4 هفته
 
4-5 هفته
4-5 هفته
 
هفته پنجم: تقریبا 9 میلی متر. به وضوح صورت جنین با سوراخ چشم و بینی و دهان مشخص است.
هفته پنجم: تقریبا ۹ میلی متر. به وضوح صورت جنین با سوراخ چشم و بینی و دهان مشخص است.
 
40 روز بعد.
40 روز بعد.
 
40 روز بعد.
هفته هشتم. جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند.
 
هفته هشتم. جنین به سرعت در کیسه رحمی رشد می کند.
هفته دهم. پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.
 
هفته دهم. پلک ها نیمه باز هستند. در روزهای آتی کاملا بسته خواهند شد.
هفته شانزدهم. جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند.
 
هفته شانزدهم. جنین از دست هایش برای شناخت محیط پیرامونش استفاده می کند.
شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.
 
شبکه ای از رگ های خونی را مشاهده می کنید. در واقع بدن در حال ساخت استخوان است و این رگ ها تغذیه کننده استخوان بدن خواهند بود.
هفته هجدهم. ابعاد تقریبا ۱۴ سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند.
 
هفته هجدهم. ابعاد تقریبا 14 سانتی متر. اکنون می تواند صدا های بیرون را درک کند.
هفته نوزدهم.
 
هفته نوزدهم. هفته بیستم. تقریبا 20 سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند.
هفته بیستم. تقریبا ۲۰ سانتی متر. موهای پشمالویی بر روی سر و صورت نوزاد ایجاد می شود. این موها را با نام لانوگو (lanugo) می شناسند.
 
هفته بیست و چهارم
هفته بیست و چهارم
 
هفته بیست و ششم
هفته بیست و ششم
 
6 ماه بعد. جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود
6 ماه بعد. جنین کامل شده و نوزاد آماده ترک رحم می شود. در این زمان جنین به سمت پایین می چرخد تا راحت تر بتواند خارج شود
 
هفته 36 ام. نوزاد چهار هفته دیگر دنیا بیرون را خواهد دید.
هفته ۳۶ ام. نوزاد چهار هفته دیگر دنیا بیرون را خواهد دید.
 

 تکلیف تجویز دارودرصورت تاخیرعادت ماهانه وندانستن علت تاخیر

به ابو عبد اللَّه صادق (ع) گفتم: کنیزى خریدم و چون، حیض او به تأخیر افتاد و فکر کردم فساد خون یا باد رحم موجب تأخیر شده باشد، داروئى به او دادیم که در همان روز اول باز شد. در صورتى که نمى‏دانیم عقب افتادن حیض به علت آبستنى است، آیا تجویز این داروها جایز است؟ ابو عبد الله گفت: در صورتى که علت تأخیر، معلوم نباشد، تجویز دارو روا نیست. من گفتم: این ماه اول است که حیض او به تأخیر افتاده است در این صورت، اگر تاخیر حیض به علت آبستنى باشد، با تجویز دارو، نطفه جنین را از رحم او خارج کرده‏ایم، مثل آن که انسان به موقع مباشرت نطفه خود را عزل مى‏کند و در خارج رحم مى‏ریزد. ابو عبد الله گفت: بعد از آن که نطفه در رحم زن جا بگیرد، مانند کرم به جدار رحم مى‏چسبد، بعد مانند گوشت جویده مى‏شود، بعدا رشد مى‏کند و به صورتى که خدا بخواهد خلق مى‏شود. اما اگر نطفه در خارج رحم بریزد، چیزى خلق نمى‏شود. پس اگر خونریزى کنیزت به تأخیر افتد، گرچه یک ماه بیشتر نباشد، به او دارو مده.
                          تنظیم خانواده وتحریف فرمایشات مراجع توسط بهداشت ودرمان             
 
 

  

 

تنظیم خانواده وتحریف فرمایشات مراجع توسط بهداشت ودرمان

باتوجه به این فرمایش پیامبر ( صلوات الله علیه و آله ) در مورد عدم جواز عقیم کردن افراد و ذکر این مطلب که چنین افرادی از  امت ایشان نمی باشند و سیاستهای سازمان بهداشت جهانی(بهداشت شیطانی) و اطاعت کورکورانه ما از آنها و آمار رو به رشد توبکتومی(1) ، وازکتومی(2) ،قرص های Aftermorning (که سقط محض بعد ازانعقاد نطفه است) وقرص ها وآمپولهای جلوگیری از بارداری با آن همه عوارض جانبی(3)واستفاده ازIUD (4)... که گاه در مواردی عده ای جاهل ویامنافق برای گرفتن جواز این امور ، با وارونه جلوه دادن حقایق(5) ،  بعضی از  مراجع گرانقدرمان را هم دورزده­، که برای احراز از طولانی شدن کلام ، نظر شما را به خواندن کتاب رساله نکاحیه تالیف حضرت علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی جلب نموده تا خود بخوانید و آگاه باشید ولذا لزوم هوشیاری همه مراجع و علما برای جلوگیری از انحرافات تدریجی ، طبق پروتکلهای صهیونیستی بر ما واجب می گردد(6) و مگر نه این است که تا مدتی قبل در حوزه علمیه، طب تدریس می گردید و چطور ممکن است مرجع گرانقدری در مورد مسائل طبی نظری بدهد ولی از طب چیزی نداند ؟ و صرف اطمینان به پزشکان متعهد برای پاسخگوئی بمسائل طبی آنها، کافی نبوده  چرا که ما پزشکان در سیستمی تحصیل کرده ایم که با مکتب طبی اهل بیت عصمت و طهارت همسو نبوده و حتی در جائی اهل بیت از آن برائت جسته­اند(7).

 (1)به طور کلی برای انجام توبکتومی شروطی  توسط مراجع گرانقدر لحاظ شده که به شرح ذیل میباشد:

الف-موجب نازائی دایمی نشود . (که تقریبا به طور قطعی موجب عقیمی دایمی می شود)

ب-ضرر به مزاج نرساند . ( آندومتریت – هیدروسالپنکس – آندومتریوزیس بی نظمی در ترشحات غدد داخلی بدن )

ج-ضرر به عضو نرساند .( دردهای مزمن , بروز ناهنجاری در دیواره مخاطی رحم , بیماری های مزمن زنانه )

د-شوهر راضی باشد . ( عقیم کردن زن از موضوعات مستنبطه شرعیه می باشد نه خارجیه و احاله آن به حکم و تجویز عقلایی درست نیست و مفسده و ضرر جسمی برای عقیم کردن زن از لوازم حتمیه آن است و تعلیق آن به عدم آن , تعلیق به امر محال است و در این امر اذن و اجازه شوهر مدخلیت ندارد و حرام است مگر در هنگام ضرورت برای حفظ جان مادر و نه در امور اعتباریه دیگری همچون فقر , تعدد اولاد )

ه-عمل همراه با محًرم شرعی نباشد ( نظر و لمس عورت زن برای غیر شوهر جایز نیست مگر در هنگام ضرورت برای حفظ جان )

 آیا می دانستیم بلافاصله بعد از انعقاد نطفه در صورت سقط آن می بایست 20 دینار (حدود 800 هزار تومان ) به شارع مقدس علاوه بر گناهی که کرده ایم بپردازیم لازم به ذکر است بعد از انعقاد نطفه سقط آن حکم القاء من شاهق ( از بلندی خود را به اختیار روی زمین انداختن ) را داشته که به مجرد القا به اختیار , مرگ او مستند به او می شود و در میان آسمان و زمین که دارد پایین می آید , نمی تواند ادعا کند که مرگ من اختیاری نیست و من تقصیری ندارم . و از طرفی به بهورزان ، ماماها و پزشکانی که بتوانند افرادی را برای عقیم شدن متقاعد کنند  ازطرف وزارت بهداشت ودرمان پاداشهائی درنظر گرفته شده وگاه  میبینیم به افرادگفته می شودکه اعمالی همچون توبکتومی ووازکتومی کاملا قابل برگشت بوده درصورتی که این احتمال در مورد توبکتومی ، 2تا3 در هزار ودرمورد وازکتومی خیلی کمتر از 50% می باشد ( یعنی عقیمی دائم )

2-در کتاب مفتاح الکرامه آورده شده که گفتار علامه در قواعد این است : اگر کسی کاری کند که قوت منی آوردن و آبستن نمودن را از مردی بزداید می باید یک دیه کامل به او بدهد(علاوه بر معصیتی که نموده ...)

3- عوارض جانبی داروهای ضدبارداری خوراکی وتزریقی(هورمونی)

گوارشی:تهوع –استفراغ-کرامپ-اسهال-نفخ-یبوست-تغییردراشتها-یرقان کلستاتیک

پوستی:کلواسما-ملاسما-اکنه-راش-کهیر-اریتم-خارش-هیرسوتیسم-آلوپسی-حساسیت به نور- افزایش ریسک ریزش مو

قلب وعروق:افزایش فشار خون-وضعیتهای ترومبوآمبولی-احتباس مایعات-ادم

اندوکرین:کاهش تحمل گلوکز-افزایشTBG-PBI-T4-T3

ادراری تناسلی:خونریزی ناشی از قطع دارو-آمنوره-لکه بینی-دیسمنوره-گالاکتوره-هیپرپلازی داخل سرویکس-واژینیت-سندرم شبه سیستیت-تغییرات پستان

دستگاه عصبی مرکزی:افسردگی-خستگی-سرگیجه-حالت عصبی-اضطراب-سردرد

چشم وگوش وحلق وبینی:نوریت عصب چشمی-ترومبوز شبکیه-کاتاراکت

خونی:افزایش فیبرینوژن-فاکتورهای انعقادی

 موارداحتیاط و منع مصرف  داروهای ضدبارداری خوراکی وتزریقی(هورمونی):  سرطان پوست و یا دستگاه تناسلی , بیماری های ترومبوآمبولیک بدخیمی وابسته به استروژن , تومور کبدی , حاملگی , بیماری های قلبی و عروقی و مغزی , خونریزی های رحمی با علت ناشناخته , سابقه افسردگی شدید , فشار خون بالا , مصرف داروهای ضد انعقاد و یا اختلالات انعقاد خون , وجود اختلالات کبدی , قاعدگی های نامنظم , وجود توده های پستانی و یا ترشحات غیر طبیعی از پستان , ابتلا به دیابت و چربی بالای خون افردای که سیگار زیاد می کشند , مصرف زیاد الکل , اختلالات تغذیه ای , آسم , تشنج  منونوکلئوزحا د—بیماری - SICKLE CELLلوپوس اریتماتو-شیردهی-- سن بیش از چهل- افزایش میزان مرگ و میر زنان بالای سی و پنج سال-, وجود میوم رحمی و پولیپ دهانه رحم

به طورکلی معایب این دسته ازداروها به شرح ذیل میباشد:مصرف بعضی از داروها از جمله آنتی بیوتیک ها اثرات قرص های ضد بارداری را کاهش داده نیاز به حافظه و دقت فرد داشته موجب اختلال در سوخت و ساز کربوهیدرات ها شده , افزایش LDL, افزایش قشار خون-تداخل در نتیجه برخی آزمایشات خونی و حتی پاپ اسمیر , افزایش برخی عفونت های رحمی لکه بینی و خون ریزی در بین دوقاعدگی احتمال سرطان دهانه رحم , افزایش تومورهای خوش خیم کبدی ، احتباس مایعات , اختلالات گوارشی , واریس , تحریک پذیری یا افسردگی , تغییر در میل جنسی , لکه های روی صورت , سردرد , میگرن , از دست دادن بینایی یا اختلال در دید , کرخی و سوزن سوزن شدن یک طرفه , درد شدید در قفسه سینه و دست چپ یا گردن , دفع خلط خونی , درد شدید پاها , گرمی , حساسیت و ورم پاها و یا رگ های بسیار برجسته روی ران و ساق پا , اختلال در سخن گفتن , حساسیت و توده های کبدی , تغییرات مواد معدنی استخوان , واکنش های آلرژیک , حاملگی اتفاقی , افزایش وزن , عصبی بودن , ورم دست و پا , کمر درد , بی اشتهایی , آکنه , دردهای لگنی , دانه های پوستی , گرگرفتگی و درد مفاصل , آمبولی ریه , سرطان پستان و دهانه رحم , استفراغ , گیجی و ضعف...( افزایش احتمال لخته شدن خون در رگ ها که با کشیدن سیگار این ریسک بیشتر شده و خود منجر به بالا رفتن ریسک حملات قلبی و سکته مغزی در این افراد می شود )

در صورتی که میتوان بر روی روشها ئی چون استفاده ازمیخک(از روز پنجم عادت ماهانه روزی یک عدد به مدت 20 روز میل شده که نه تنها باعث رقت خون گرمی مزاج نشاط و . . .) و یا گلپر(روزی 5/2گرم از روز پنجم عادت ماهانه به مدت یک هفته  که برای مشکلات گوارشی و . . . )ویا ماء الجبن و...درخانمها وداروی خوراکی ضد باروری در مردان مانند Gossypol که از روغن دانه ی یک نوع کتان به نام Gossypium استخراج می شود و پس از مصرف چند ماه قدرت ضد باروری آن ظاهر و تا چند ماه پس از قطع مصرف نیز اثر دارو ادامه مییابدو......         ، با جدیت کامل کارهای تحقیقاتی لازم  صورت گرفته تا در صورت عدم مغایرت آنها با موازین شرعی، جهت استفاده وسیع از آنها اقدام نما ئیم.

4- عوارض جانبی IUD : قاعدگی شدید همراه با دل پیچه , قاعدگی های نامنظم , خارج شدن IUD از محل خود , سوراخ شدن رحم , افزایش عفونت های لگن , افزایش حاملگی های خارج از رحم ( در صورت ابتلا به عفونت های لگنی این خطر برای استفاده کننده وجود دارد که دیگر هیچگاه نتواند بچه دار شود

5- شیاطین روزگار با مطرح کردن بحث ازدیاد جمعیت وصرف هزینه های میلاردی برای ترویج الگوهای شکست خورده  غربی وهمراه شدن عده ای به ظاهر روشنفکرباآنها موجب ایجاد رعب و وحشت در میان جامعه گردیده(متاسفانه به همه ابعاد و جوانب موضوع فکر نکرده که برای روشن شدن موضوع نظر شما را به خواندن کتاب رساله نکاحیه تالیف حضرت علامه آیت الله حاج سید محمد حسین حسینی طهرانی جلب نموده)وازطرفی ما شیعیان و محبان اهل بیت وعصمت که در همه ابعاد زندگیمان الگو داریم ،میبایست حتی قبل از انعقاد نطفه، برای فرزندانمان برنامه داشته ،ولی متاسفانه به این رهنمودها عمل نمینمائیم (علاوه بر این،رعایت زمان وشرایط حین انعقاد نطفه نیز درسرنوشت او دخیل بوده ،و حتی رعایت  تغذیه مادر در حین و پس از بارداری  وهزاران نکته دیگر در تربیت آنها که برای لحاظ آن، لازم است ابتدا خود راتربیت نمائیم(در کتاب معراج السعاده ملااحمدنراقی به لزوم توجه به جنبه طب روحا نی ...) وهمچنین وقتی که به علت سیاست های غلط و نارسا روستاییان عزیز کشورمان را که جمعیت مولد کشور  محسوب شده ، مجبور به مهاجرت به شهرها نموده مسلم است که پس از مدتی آمار جمعیت غیر مولد در شهر، افزایش یافته و مشاغل کاذب و آمار بزهکاری در کشور افزایش یافته و آن سرمایه ای که می بایست صرف عمران و آبادانی روستا گردد نه تنها توسط مسئولین کشور به آنها اختصاص نمی یابد، بلکه حتی با فروش دام و زمین  . . . خود  برای مهاجرت به شهر , به شهرها تزریق شده و ای کاش می دانستیم در کشورهایی مثل ژاپن با یک پنجم وسعت ایران و جمعیت بیش از 130 میلیون نفر ( آمار ده سال قبل ) مردم حتی بین خطوط راه آهن هم کشاورزی نموده و در کشور هلند که تنها به اندازه استان مازندران وسعت داشته جهت انتقال محصولات پنیر و کره شیر و گوشت و . . . آن به سایر کشورها کشتی ها می بایست مدتها در انتظار نوبت بمانند . و ای کاش وزارت جهاد سازندگی با همان سیاست های بدو تشکیل باقی می ماند و تنها و تنها رسالتش آبادانی روستاهای کشور می بود و مسئولین امر هم با جدیت تمام در جهت رفع مشکلات روستاییان در کلیه ابعاد برآمده تا نه تنها شاهد کاهش مهاجرت به شهرها بلکه معکوس شدن این روند می بودیم .(البته اخیرا حرکتهای مثبتی دراین زمینه صورت گرفته که انشاءالله ادامه پیدا کند)

6-درجائی که درکشورها ی اروپا ئی واسرا ئیل و...سیاستهای تشویقی وحمایتی برای افزایش جمعیت خود داشته،ما با لحاظ روشها ئی چون توبکتومی ووازکتومی،کمر همت در جهت عقیم کردن مردم کشورمان بسته( کمترپزشکی است که نداند احتمال بارداری بعد از انجام اعمال فوق بسیار پائین ترازآماراعلام شده میباشد)  وروشهایی همچون قرص های بعد از مقاربت ( Aftermorning  ) وIUD  بانامساعدکردن محیط داخلی رحم  بعد از انعقاد نطفه تاثیر داشته(گاه اسپرم بعداز یک ساعت خودرابه تخمدان رسانده ونطقه منعقد میگردد) که از نظر شرعی ..

7-ازفرمایشات امام جعفرصادق علیه السلام: اکثر اطباء بر این عقیده­اند که انبیاء طب نمی دانند و وقتی دیدم بیشتر اطباء چنین عقیده­ای دارند ، در حالی که انبیاء ، حجت خداوند  و راهنمایان بشر و وارثان علم پروردگارند ، دیدم کسی که  در مذهب و روش زندگی خود ، به انبیاء پشت کرده و کتب نازل شده از جانب خدا را تکذیب می کند ، از طلب این طب و حاملین این طب دوری گزیدم

 

کاهش جمعیت
، پروژه نابودسازی مستضعفان

 

در اوایل دهة 90 میلادی، وقتی آقای جرج بوش، (پدر جرج دبلیو بوش) پروژة
نظم نوین جهانی را اعلام کرد، هیچ کس نمی‌توانست حدس بزند که در زیر این عنوان چه
پروژة وحشتناکی نهفته است.

 

قرار بود که با روش‌های مختلف از تعداد جمعیّت جهان کاسته شود و هزینة
این کاهش را هم خانواده‌های سلطنتی بریتانیا و کمپانی‌های چند ملیّتی و راکفلرها
تأمین می‌کردند.

 

کشتار خاموش از طریق تولید و توزیع بیماری‌های دست‌ساز کمپانی‌های
داروسازی، عقیم‌سازی زنان، تغییر شیوه‌های غذایی سنّتی، افزایش موادّ تکمیلی به
چرخة غذایی و بهداشتی مردم (مانند فلوراید و کلر)، ترویج هم‌جنس بازی و جلوگیری از
زاد و ولد طبیعی تنها صورت‌هایی از شیوة عمل فرزندخواندگان شیطان برای تحقّق پروژة
جهان در سال 2000 بود.در این میان، کشورهای اسلامی در فهرست کشورهایی قرار گرفتند
که می‌بایست عقیم و مقطوع النّسل شوند. اردن، سوریه، تونس، ایران و سایر کشورهای
اسلامی در صف قرار گرفتند.

 

از همین طریق، در سال 1371 (مطابق خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ۲۸/7/۷۱) ایران در
میان 75 کشور در حال توسعه، در زمینة کنترل جمعیّت در بالاترین رده قرار گرفت.

 

طیّ این فرایند،یک میلیون زن شیعی ایرانی و بیش از 80 هزار مرد شیعه
عقیم شدند تا مطابق خواست پیروان مالتوس و شاگردان ایرانی‌اش رشد جمعیّت به ۸/۱ درصد کاهش
یابد.

این واقعه کمترین نتیجه‌ی ارائه خدمات رایگان مراکز بهداشتی و درمانی برای عقیم‌سازی
مردان و زنان بود. در تیر ماه 1372،روزنامه خراسان خبر ارائه خدمات رایگان در 60
مرکز بهداشتی درمانی شهرستان مشهد را اعلام کرد.

تنها جایی که نه تنها شعار فرزند کمتر زندگی بهتر وجود ندارد، بلکه به عکس
ساکنان آن سعی دارند، مطابق دستور تورات با زاد و ولد روی زمین را بپوشانند، رژیم
اشغالگر فلسطین است. امّا همین‌ها فرمان عقیم‌سازی برنامه‌ریزی شده را برای
کشورهای اسلامی صادر می‌کنند.


اگر با حسابی ساده و سرانگشتی اعلام شود با این روش کنترلی موجود و در
مقابل رشد جمعیّت بالای برخی فرقه‌های مذهبی سلفی و وهابی که مطابق فتاوای فقهای
خود نه تنها از روش کنترل جمعیّت دیکته شده، پیروی نمی‌کنند بلکه نکاح زنان متعدد
و کثرت اولاد را بر خود واجب می‌شناسند. طیّ سال‌های آتی ایران از زمرة کشورهایی
که جمعیّت حدّاکثری آن شیعه نیست خارج می‌شود، این واقعه را مرضی رضای حضرت صاحب‌الزّمان(ع)
می‌شناسید؟

 

طب
استعماری بر علیه نسل ایرانی

 

در پست قبلی به آمار بالای ناباروری در ایران اشاره شد و دوستان هم
زحمت کشیده و به برخی علل احتمالی آن اشاره کردند که البته در جای خود صحیح اند
ولی به تنهایی توجیه کننده وضعیت فعلی ما نیستند چون این عوامل همگی (به جز آمار
بالای مصرف دارو) در کشورهای غربی هم وجود دارند لذا باید در جستجوی علت دیگری نیز
بود که باعث شده آمار ما حتی از کشورهایی که فقط طب رایج در آنها حاکم است بالاتر
باشد. آیا توطئه ای در کار نیست که همت خود را صرف صدمه زدن به ما از راه طب و
تغذیه نموده است؟ اجازه دهید بنده به شما کمک کنم تا قطعات پازلی که این معما را
حل می کند در کنار هم قرار گیرد:

 

الف) کاهش جمعیّت جهان یکی از سیاستهای راهبردی استعمارگران است :

در این خصوص توجه به نقش مؤسّساتی همچون: "بنیاد
هنری کیسینجر" و ایالات متّحدة آمریکا به عنوان کشوری که بر همه منابع
زیرزمینی و روی زمینی جهان چشم داشته و نقش استعماری آن در طرح بریتانیایی کنترل
جمعیّت جهان طیّ صد سال اخیر، ضرورتی گریزناپذیر است. این سخن جان داوید راکفلر در
دومین کنفرانس سازمان کشاورزی و خوار و بار سازمان ملل که: «به نظر من کنترل
(رشد) جمعیّت پس از سلاح‌های هسته‌ای، دومین اولویت ماست»
، بسیار قابل تأمّل
است.

تلاش‌های همه‌جانبه برای کنترل جمعیّت از سال 1927 با به کارگیری تکنیک‌های کنترل
زاد و ولد آغاز گردید. هزینة این پروژه توسّط «بنیاد راکفلر» تأمین گردید.

اوّلین اقدام دراین رابطه در «پرتوریکو» به عنوان محلّ ایده آلی برای این منظور به
اجرا درآمد. در سال 1965 طیّ یک بررسی و پژوهش انجام گرفته در پرتوریکو روشن شد که
35 درصد از زنان، با موفقیّت عقیم‌سازی شده‌اند.

دومین کشور که در این رابطه مورد اقدام قرار گرفت، کشور برزیل بود. در اوایل دهة
1970 بنابر بررسی‌های صورت گرفته توسّط دولت برزیل 44 درصد از زنان 14 تا 55 سال
که قادر به بارداری بودند عقیم گردیده بودند.

در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله هندوستان نیز این پروژه بدون اینکه با ممانعتی
روبرو گردد در پوشش فعالیّت‌هایی همچون بهداشت و سلامتی، واکسیانسیون و امور دیگر
به اجرا در آمد و کشورهای هندوستان، مکزیک، بنگلادش، برزیل، پاکستان، اندونزی،
فیلیپین، کلمبیا، تایلند، مصر، اتیوپی و ترکیه که دارای ثروت‌های طبیعی فراوانی
بودند به عنوان کشورهای هدف این پروژه در آمدند.

 

در فرایند این اقدامات، هم عقیم‌سازی به اجرا در می‌آید و هم منابع غنی
این کشورها مورد چپاول قرار می‌گیرد. نام این اقدامات نیز «تنظیم خانواده» و
«توسعة پایدار» گذاشته می‌شود. سزارین تشویق می‌گردد، حتّی در بعضی از کشورها زنان
به سزارین مجبور می‌گردند
(الان در ایران تا حد زیادی چنین شده است) در
روند این عملیات لوله های رحم زنان علی‌رغم میل آنان بسته می‌شود، به مواد غذایی
مواد افزودنی عقیم‌ساز اضافه می‌شود، مواد غذایی تغییر ژنتیک داده شده مخفیانه و
علناً تولید می‌گردد، به داروها عوامل عقیم‌کننده اضافه می‌گردد. یا به صورت بی
رویه و به بهانة تشخیص و درمان، بیماران را تحت تابش اشعه قرار می‌دهند.

صنایع دارویی از رسالت اصلی خویش دور شده و در حال تبدیل شدن به یک تهدید
جهانی است امری که مردم از آن بی‌خبرند. صنعت داروسازی در دنیا در اختیار یک کارتل
جهانی قرار داشته و در خصوص اینکه کدام داروی تولید شده باید در جهان عرضه شود،
سرمایه‌گذاران صنعت دارو هستند که تصمیم می‌گیرند.

 

ب) تلاش موساد برای عقیم کردن مردم مصر :

 

مرداد ماه سال گذشته یک جاسوس صهیونیستی در مصر بازداشت شد و از تلاش
موساد برای عقیم کردن مردان و زنان مصری پرده برداشت. به گزارش فارس، روزنامه
الاهرام مصر نوشت که دادستانی عالی دولت مصر کشف کرده که "بشار ابوزید، متهم
اردنی که به اتهام جاسوسی برای موساد در مصر بازداشت شده است، فاش کرد
که"اوفیر هراری" افسر موساد از وی خواسته بود تا شرکتی را برای واردات
کالاهای اسرائیلی در زمینه آرایش مو برای مردان و زنان تاسیس کند. این شرکت
قرار بود تنها نمایندگی توزیع این کالاها در اسرائیل باشد.این افسر موساد به
ابوزید گفته بود که علت این اقدام در مصر این است که مواد فوق باعث ایجاد
نازایی در میان زنان و مردان مصری میشود
و میتواند نسل مصریها را کاهش دهد.

 

ج) مکملهای ورزشی برای عقیم کردن ایرانیان :

 

سال گذشته محمدرضا شانه ساز معاون دارویی سازمان غذا و دارو هشدار داد:
مکمل‌های بدنسازی غیر مجاز که اغلب در باشگاههای ورزشی عرضه می‌شوند، به علت داشتن
هورمونهای غیر مجاز افراد را نابارور می‌کنند و فراوانی این مکملها نشان می‌دهد که
توطئه‌ای در قالب بیوتروریسم برای از بین بردن نسل ایرانی در حال اجراست. وی تأکید
کرد: عارضه مهم این مکمل‌ها این است که بعد از مدتی از مصرف فرد را نابارور می‌کنند
و این مسئله می‌تواند نشانه این باشد که توطئه دیگری علیه ملت ایران در جریان
است و می‌خواهند نسل ایرانی را منقرض کنند
و این بخشی از بیوتروریسم علیه
ایرانیان است که بسیار فراتر و خطرناک‌تر از سودهای اقتصادی فروش این مکمل‌هاست.

 

نتیجه : عملکرد گذشته استعمارگران در
عقیم سازی ملتها و آمار فعلی ناباروری ما را به این نتیجه می رساند که اجرای این
سیاست در کشور ما کاملا محتمل است. خصوصا که دشمنی آنها با ما ریشه دار است و از
بعد از انقلاب تاکنون در عرصه های مختلف مقهور اراده ملت ما شده اند. بنابراین
ضروری است که همه ما در مصرف مواد غذایی و دارویی که از ماهیت آنها بی اطلاعیم
نهایت دقت و احتیاط را داشته باشیم. به عنوان مثال وقتی می شنویم در مکزیک، توزیع
نوعی از ذرت دستکاری شده باعث گسترش ناباروری شده و اکنون در بسیاری از مراکز
عمومی ما ذرت با عنوان مکزیکی با شکل و طعمی جدید ارائه می شود شایسته است قبل از
مصرف، در مورد منشاء و چگونگی تولید آن تحقیق کنیم و هرچیزی را به صرف خوشمزه
بودن، نخوریم.

 

نویسنده:دکتر رضامنتظر

 

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com

 

 

 

کاهش جمعیت
، پروژه نابودسازی مستضعفان

 

نویسنده : اسماعیل شفیعی سروستانی

 

"مهدویّت" جان مایه و روح تفکّر، فرهنگ و تمدّن فردایی است
که از مسیر آن به تمامی، دفتر ظلم و بی‌عدالتی فرهنگی و تمدنی چند هزار ساله بسته
می‌شود.

تاریخ فردای بشر، تاریخ دینی است که با ظهور و حضور ولیّ الله اعظم (علیه السلام)
تحقّق می‌یابد.

آغاز گفت‌وگوی جدّی از امام مهدی(علیه السلام) در آخرین بخش از حیات و تاریخ
موذیانة یهودی‌زده و الحادی غربی، آغاز پشت کردن به همة عناصر فرهنگی و تمدّنی
وابسته بدان و روی آوردن به خورشید حقیقت قدسی است که در آسمان ولایت ائمة دین(ع)
می‌درخشد.

بقیه در ادامه مطلب:

 

جمعیت ایران پا به سن کهولت می گذارد / ۴۷ درصد جمعیت آینده سالمند خواهند بود

 

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کاهش نرخ رشد جمعیت از سال ۷۱ گفت: جمعیت ایران طی سال های آینده به ۳۱ میلیون نفر می رسد که ۴۷ درصد آن را سالمندان تشکیل می دهند.
به گزارش آنا، مدت هاست که جمعیت شناسان از کاهش رشد جمعیت و مواجه شدن با جمعیتی سالمند طی ۳۰ سال آینده خبر می دهند.

کارشناسان مرکز مطالعات جمعیت شناسی آسیا و اقیانوسیه معتقدند برای حفظ تناسب جمعیت، میزان باروری به تعداد ۲ فرزند برای هر مادر ضروری است اما در وضعیت کنونی هر مادر ایرانی کمتر از ۲ فرزند به دنیا می آورد یعنی سطح جانشینی جمعیت در سال های اخیر به ۱٫۸ رسیده است؛ در این وضعیت به تنظیم خانواده هوشمند نیاز داریم.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات کارشناسی خود به بررسی سیاستهای کلان جمعیتی و وضعیت مسئله جمعیت در کشور می پردازد؛ به منظور آگاهی از محتوای بررسی شده در این جلسات گفتگویی با کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام دادیم.

آنا:شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور افزایش نرخ رشد جمعیت چه سیاست هایی را دنبال می کند؟

خزعلی: تحولات جمعیتی، رصد مستمر وضعیت جمعیتی، تبلیغ و ترویج به منظور فرهنگ سازی برای رشد کمی و کیفی جمعیت و پیشگیری از کاهش نرخ باروری به حدی که در آینده رشد جمعیت به صفر نرسد، در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی دنبال می شود، بعد از سالها تبلیغ و برنامه ریزی هم اکنون وضعیت نرخ رشد جمعیت به گونه ای است که تلاش می کنیم برای هر پدر و مادر دو فرزند به عنوان جایگزین داشته باشیم.

آنا: سیاست های جمعیتی در سایر کشورهای دنیا چگونه اعمال می شود؟

خزعلی:در برخی کشورهای اروپایی و آسیایی کاهش جمعیت به صورت تهدید جدی در آمده است و این کشورها تشویق های وسیعی نیز برای افزایش جمعیت به کار برده اند. در نروژ از سال ۱۹۵۶ بیمه ملی موظف است حقوق والدین در هنگام مرخصی برای نگهداری از فرزند را به طور کامل بپردازد، در سوئد نیز سیاست ها و برنامه های مشابهی اعمال می شود، مثلا مرخصی والدین از سال ۱۹۸۹، ۱۵ ماه است و آنها اجازه دارند تا ۸ سالگی فرزند به طور متناوب از مرخصی استفاده کنند همچنین مادرانی که بلافاصله بعد از ۳۰ ماه از تولد فرزند قبلی فرزند دیگری به دنیا می آورند از امکانات ویژه، مزایا و مرخصی بهره مند می شوند حتی اگر این زنان در فاصله زمانی بین دو زایمان به محل کار خود برنگردند باز هم از این مزایا بهره می برند، این سیاست در کشورهای اروپایی برای حمایت فوق العاده از مادرانی است که طی ۳۰ ماه پس از تولد هر فرزند، فرزندان بعدی خود را به صورت متعدد و تا ۳ فرزند به دنیا می آورند.

آنا: وضعیت تنظیم جمعیت در آمریکا چگونه است؟

خزعلی: بر اساس خبرهای منتشر شده در آمریکا، دولت این کشور با اتخاذ سیاستهای تعدیل جمعیتی که بیشتر به قتل عام خاموش شبیه است، اقدام به مسمومیت و عقیم سازی تدریجی بخشی از جامعه خود کرده است همچنین طبق گزارش های ارائه شده در پایگاه های خبری “اینفووارز” باروری در ایالات متحده از طریق سیاست های فرهنگی همچون به تعویق انداختن ازدواج، بسته های دلسرد کننده مالیاتی برای قشر آماده به ازدواج، افزایش مشوق های همجنس گرایی، افزودن مواد محلول کنترل کننده باروری به منابع آب شهری و تشویق زنان به کار کاهش می یابد البته این سیاست ها در گذشته وجود داشت ولی هم اکنون سیاست های تشویقی افزایش جمعیت با تعیین تعداد فرزندان زیاد مورد توجه کشور آمریکا قرار دارد.

آنا:آیا سیاست های افزایش جمعیت در کشورهای غربی در افزایش موالید موثر بوده است؟ آیا بحران اقتصادی غرب که به بیان دانشمندان و اقتصاددانان غربی به علت کاهش جمعیت بوده، مهار شده است؟

خزعلی: سیاستهای افزایش جمعیت که از سال ۱۹۸۰ اعمال شده و برنامه های حمایتی گسترده دولت از نهاد خانواده (جبران مالی مرخصی والدین، یارانه مهد کودکها ) تغییراتی را در جمعیت این کشورهابوجود آورده است، بطور مثال “گاتیردهازپوس” با بررسی نرخ باروری ۲۲ کشور صنعتی در سالهای (۱۹۷۰ ـ ۱۹۹۰) و در نظر گرفتن شاخصهای مرتبط با این سیاستها دریافت که بین افزایش نرخ باروری و به کارگیری سیاستهای یارانه ای مراکز مراقبتی کودکان رابطه مثبتی برقرار است و این موفقیت در خانواده هایی که پدر نیز با مرخصی در تربیت فرزند مشارکت داشته چشمگیر تر است.

هم اکنون ۲۲ کشور صنعتی از سال ۱۹۷۰ سیاست افزایش جمعیت را دنبال می کنند اما هنوز با بحران اقتصادی که عامل آن را کاهش جمعیت می دانند، مواجه هستند و بعد از ۴۲ سال سیاستهای تشویقی برای افزایش جمعیت، همچنان اروپا در بحران جمعیت به سر می برد.

آنا:وضعیت نرخ رشد جمعیت در ایران چگونه است؟

خزعلی:هنوز برخی دیدگاه های شبه روشنفکری بر سیاستهای چند دهه قبل در جهت کاهش جمعیت پافشاری می کنند و حاضر نیستند با سیاستهای اعمال شده در غرب و آهنگ بازگشت جامعه جهانی به سیاست افزایش جمعیت هماهنگ شوند، با توجه به آمار بین المللی و داخلی و هشدار جمعیت شناسان از سال ۷۱ مبنی بر اعلام خطر برای کاهش رشد جمعیت همچنان شاهد هستیم که جمعیت کشور در حال کاهش است به گونه ای که در ۸۰ سال آینده با جمعیت ۳۱ میلیونی که ۴۷ درصد آن پیر و سالمند هستند مواجه می شویم و این موضوع به معنای انقراض نسل مسلمان، انقلابی و شیعه در ایران اسلامی است.

هشدار آیت‌الله سبحانی درباره تغییر ترکیب جمعیت شیعه در برخی مناطق

 

یکی از مراجع تقلید قم با انتقاد از سیاست کاهش جمعیت گفت: یکی از برنامه‌های سعودی‌ها و وهابیت از بین بردن اکثریت مطلق جمعیت شیعی در تمام شهرهای ایران است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله جعفر سبحانی در دیدار استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت حاکمیت نظام اسلامی بر کشور اظهار داشت:‌ هویت اسلامی موجب ترقی و استقلال روزافزون کشور شده است و‌ بدون شک نقش علمای شیعه و روحانیت در اعتلای نظام، انقلاب و کشور بی‌بدیل است.

این مرجع تقلید افزود: وقتی زمام امور یک انقلاب مردمی و حتی با ریشه‌های اسلامی به دست روحانیت اصیل همچون بزرگان شیعه نباشد، نمی‌توان انتظار ظهور نظامی همچون جمهوری اسلامی را داشت، همین امروز وقتی به انقلاب‌های منطقه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بزرگان فقهی آنان در الازهر به جای اینکه از انقلاب اسلامی مردم خود در راه مقابله با فساد و منکر اصلی در منطقه یعنی رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کنند، فتوا می‌دهند که باید سرمایه‌های مردمی در راستای سقوط بشار اسد و سوریه و مقاومت به کار گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش روحانیت در جهت دهی صحیح به حرکت نظام و انقلاب اسلامی ادامه داد: در این دوران به روشنی دیده می‌شود که فقط مردم ایران با تمام وجود پشتیبان مرجعیت، روحانیت و نظام اسلامی هستند، ‌از این رو دشمنان برنامه‌های زیادی برای منحرف کردن نسل جوان از مسیر صحیح طراحی کرده‌اند که مسئولان باید به خوبی مراقب این حرکات باشند.

این مرجع تقلید با هشدار نسبت به فعالیت گروه‌های منحرف و تکفیری و وهابی به منظور ایجاد اغتشاش و فتنه انگیزی در استان‌های خاص کشور تصریح کرد: روحانیون و علمای دینی باید در روستاهای مختلف کشور حضور یابند تا اگر انحراف و فعالیت ضد دینی در این مناطق آغاز شد، با برنامه‌های تبلیغی و همکاری مسئولان این اقدامات را خنثی کنند.

وی در ادامه بر لزوم تعمیر و توسعه مدارس علمیه در شهرستان تبریز و استان آذربایجان شرقی تاکید کرد و گفت: حفظ نظام از مهم‌ترین وظایف آحاد جامعه است،‌ در این راستا همه مسئول هستند، البته روحانیون در زمینه برطرف کردن شبهات فکری و اعتقادی و همچنین افزایش معلومات دینی و فرهنگی مردم کوشا هستند، ولی مابقی امور باید از سوی مدیران و مسئولان کشور در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و … تامین شود.

آیت الله سبحانی در ادامه به حضور اقلیت‌های مذهبی و فرقه‌ای در مناطق شمال شرقی و شرق کشور اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های سعودی‌ها و وهابیت در ایران، از بین بردن تراکم و اکثریت جمعیتی شیعیان در مناطق مرزی و همچنین پراکنده کردن جمعیت در شهرهای مختلف و از بین بردن اکثریت مطلق شیعیان در تمام شهرهای ایران است.

وی اضافه کرد: ترویج کاهش جمعیت و میزان تولد در کشور از هر نقطه‌ای که شروع شد، درست نبود و اگر به این منوال پیش برویم و از این مسایل غافل باشیم، ۴۰ سال بعد به اشتباه امروز خود پی می‌بریم که آن روز دیگر توازن جمیعتی شیعیان نسبت به گروه‌های دیگر به شکل فعلی نیست و دستخوش تغییرات گسترده شده است، مسئله‌ای که در برخی شهرهای ایران هم اینک نیز مشاهده می‌شود.

این مرجع تقلید فقر و مشکلات فرهنگی در برخی مناطق کشور را از جمله مسایلی ذکر کرد که ممکن است در تبلیغات دشمنان اسلام، مورد استفاده قرار گیرد.

آیت الله سبحانی بر لزوم توجه به رفع مشکلات استان آذربایجان شرقی و مردم ولایت مدار این استان تاکید کرد و گفت: مردم این استان همواره پاسدار انقلاب و حرمت دین و اهل بیت(ع) بوده‌اند و باید با تلاش بی وقفه در زمینه رفع مشکلات استان، ‌به اعتلای روز افزون آن دیار در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و… توجه بیشتری شود.

 

فاجعه جمعیتی ایران در راه است

بر اساس سناریو رشد پایین جمعیتی که سازمان ملل متحد در سال 2010 منتشر کرده است اگر ایران به همین صورت به ادامه جایگزینی جمعیتی بپردازد و برنامه ای برای تعادل آن نداشته باشد در 80 سال آینده جمعیت 31 میلیونی را تجربه خواهد کرد که 47 درصد آن را افراد سالمند بالای 60 سال را در برمی گیرند و این درحالی است که در خاورمیانه کشورهای عربستان و قطر دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان سایر کشورهای منطقه هستند.

به گزارش پایگاه 598، یکی از مقوله های بسیار مهمی که در حال حاضر مورد بحث و ارزیابی است ضریب رشد جمعیتی و نسبت آن به توسعه اقتصادی در کشورهای جهان است.بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته است در آینده کشورهای که دارای نیروی کار متخصص و فعال باشند می تواند مدیریت آتی جهان و یکی از مدیران اجرایی قوی آن باشند.چرا نتایج به دست آمده از آمارهای جهانی رشد جمعتی در بسیاری از کشورهای جهان پائین آمده و به سمت طراز منفی در حال حرکت است که البته ایران نیز از این داستان مستثنی نیست.
 
از مهمترین مزایای رشد جمعیت که می توان به آن اشاره کرد:
 
*افزایش بهره وری عوامل تولید به خصوص نیروی کار
*تحول ساخت اقتصادی کشورها
*تحول ساخت اجتماعی
*گرایش برای به دست گیری منابع اولیه و مواد خام و کالاها در سطح بین الملل
*و مهمترین آن محدود شدن رشد اقتصادی به یک سری از کشورهای خاص است.
 
ایران 31 میلیونی در راه است!
 
ساختار کلی جمعیت همانند یک اندام واره است که باید تمام بخش های آن دارای تعادل و پویایی باشد و نمی توان یک وضعیت ثابت را برای آن یک امر ایده آل تعریف کرد.
 
بدین منظور است که باید به صورت مداوم پویایی و تحولات اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد و در صورتی که مطالعات احتمال خارج شدن جمعیت از حالت تعادلی را نشان دهد سیاست های حمایتی باید اعمال گردد.
 
ایران در بازه سال های 65 تا 68 دارایی یک رشد جمعیتی چشمگیر با میانگین باروری 6/1 بود که این امر موجب گشت تا افرادی خطر انفجار را برای ایران گوش زد کردند و دولت وقت نیز در راستای همان کنترل جمعیتی با بسیج کردن تمام دستگاه های تبلیغاتی و اجرایی کشور در مدت زمان 65 تا سال 71 توانست خطر انفجار جمعیتی را کنترل کند و رشد جمعیتی ایران را به حد متوسط جهانی برساند اما آن چیزی که مدیران به آن توجه نکردند بودند حرکتی انقلابی در خصوص کنترل جمعیت بود و این تندروی در این مسئله موجب شد تا صاحبنظران در زمینه رشد و جمعیت با ابراز نگرانی از تندروی دولت وقت در کنترل جمعیت خواستار تجدید نظر سیاست های جمعیتی کشور شوند چرا که میزان باروری 6/1 در سال 65 به 1/8 برسد و ادامه این روند موجب خواهد شد که ایران در بلند مدت با طراز رشد جمعیتی منفی مواجهه شود.
 
در حال حاضر متوسط نرخ رشد در جهان که برای جلوگیری از منفی شدن طراز جمعیت 2/1 است که این امار در ایران 1/8 درصد گزارش شده که حتی در برخی منابع از رشد پایین تر 3/1 درصدی نیز آمارهای ارائه شده است.
 
بر اساس سناریو رشد پایین جمعیتی که سازمان ملل متحد در سال 2010 منتشر کرده است اگر ایران به همین صورت به ادامه جایگزینی جمعیتی بپردازد و برنامه ای برای تعادل آن نداشته باشد در 80 سال آینده جمعیت 31 میلیونی را تجربه خواهد کرد که 47 درصد آن را افراد سالمند بالای 60 سال را در برمی گیرند و این درحالی است که در خاورمیانه کشورهای عربستان و قطر دارای بیشترین رشد جمعیتی در میان سایر کشورهای منطقه هستند.
 
ایران در حال حاضر نیز جز 10 کشور است که به سرعت به سمت کهن سالی در حال حرکت است و در جایگاه ششمین کشور جهان قرار دارد که افراد آن به سن پیری می رسند.
 
ایران در بیست سال آینده وارد فاز اول سالمندی جمعیتی خواهد شد و در ده سال آتی نیز فاز دوم سالمندی را تجربه خواهد کرد.
 
نکته حائز اهمیت در خصوص کاهش جمعیت که باید بدان پرداخت ، برنامه ریزی است که از سوی سیاستمدارن و استراتژیست های امریکایی و اروپایی برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران ریخته شده است.
 
برژنسکی سیاستمدار کهنه کار امریکایی و مشاور سابق امنیت ملی امریکا در مصاحبه ای که با روزنامه وال استریت ژورنال در مارچ 2009 داشت در خصوص تغییر جمعتی ایران نکته ای را عنوان کرد که ابعاد بسیار گسترده ای دارد. وی در این مصاحبه گفته بود:«از فکر کردن به حمله پیش داستانه علیه تاسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و گفتگو ها با تهران را حفظ کنید،بالاتر از همه بازی طولانی مدتی را انجام دهید چون زمان و آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست»
 
لذا باید تاکید کرد که کاهش جمعیت در ایران کابوس تلخی است که در حال شکل گیری است.
کاهش جمعیت و جایگزینی آن در کشور نه تنها در حوزه اقتصاد ضربات سنگینی را وارد خواهد کرد بلکه در عرصه امنیتی و نظامی و سیاسی نیز کشور را با مشکل مواجهه خواهد ساخت.
 
از یک سو جمعیت سالمند کشو در حال افزایش است که این امر موجب خواهد شدکه چتر حمایتی دولت در خصوص بیمه بازنشستگی،تامین اجتماعی و... افزایش یابد که به معنای باری مضاعف بر دوش بخش اقتصادی دولت است که با وجود 47 درصد سالمند در 80 سال آینده بخش عظیمی از قوای اقتصادی کشور مصروف تامین هزینه های حمایتی مذکور خواهد شد.
 
این نکته را نیز باید مورد توجه قرار داد که پایین آمدن نرخ رشد جمعیتی به معنای کاهش نیروی کار است و این به معنای وارد کردن نیروهای کار و تکنسین ها از سایر کشورهای جهان است که خود راه دیگری برای گسترش فرهنگ بیگانه در کشور خواهد بود و علاوه بر این نکته باید به خروج ارز و تبعات اقتصادی آن نیز توجه کرد.
 
به هر صورت روند فعلی جایگزینی جمعیتی در کشور به هیچ عنوان-با تاکید باید گفت-به هیچ عنوان راضی کننده و منطقی نیست و باید دولت از بسته های تشویقی خود در این زمینه استفاده کند هر چند در نگاه کلان تر تنها استفاده از مشوق ها نمی توانند کار ساز باشند و باید مدیران اجرایی با همت و کار بیشتری زمینه های رفاهی،اجتماعی،اقتصادی را در سراسر کشور به وجود آورند تا دیگر بهانه ای از سوی خانوار های برای کنترل دورنی موالید وجود نداشته باشد.چرا که نمونه های نامتوازن تشویقی دولت های نهم و دهم در این زمینه را شاهد بودیم که تاثیر چشم گیری نداشت.
 
دین مبین اسلام نیز خود را طرفدار جمعیت مطلوب و مناسب معرفی کرده و در قرآن کریم آیات زیادی موجود دارد که به موضوعات مهم جمعیتی از جمله ازدواج و خانواده(آیه 11سوره مبارکه شورا و 11 سوره مبارکه فاطر)کمیت جمعیت در آیات (6 سوره مبارکه نوح و 12 سوره مبارکه اسراء) کیفیت جمعیت نیز در آیات متعدد قرآن مانند (33 سوره نور،233 سوره بقره و آیه 15 سوره احقاف) پرداخته شده است که هر کدام به نوعی به مسئله جمعیت نفیاً و اثباتاً مرتبط هستند.
 
رهبر معظم انقلاب هم با تعدیل جمعیتی در زمان حاضر مخالف بوده و در این زمینه با مسئولین فرمایشاتی بیان داشتند.ایشان در خصوص جمعیت اظهار کردند که:«من معتقدم که کشور ما با امکاناتی که داریم می تواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد.من معتقد به کثرت جمعیتم.هر اقدام و تدبیری که می خواهند برای متوقف کردن رشد جمعیت انجام بگیرد بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد»
 
در آخر باید این نکته را گوش زد کرد که اگر روال برهمین منوال پیش رود باید تبعات سنگین اقتصادی،سیاسی،نظامی و امنیتی را در دراز مدت تمام ملت ایران بپردازند و در این قضیه تمام مردم ایران مقصرند. بهتر است که مدیران اجرایی کاری را که باید انجام دهند با جدیت بیشتری در دستور کار قرار دهند که این مسئله تبعات بسیار گسترده ای دارد.http://mouood.org/
هولوکاست غذایی در آمریکا؛
پایگاه خبری اینفووارز با بیان اینکه "غذا یک اسلحه است که مردم در سیطره آن گرفتار شده‌اند"، افزود: دولت آمریکا با اتخاذ سیاست‌های تعدیل جمعیتی عجیب که بیشتر به قتل عام خاموش شبیه است، اقدام به مسمومیت و عقیم‌سازی تدریجی بخشی از جامعه خود کرده است.
به گزارش سایت اوباما، سایت اینفووارز در گزارشی به قلم آلکس جونز و آرون دیکس عنوان کرد: دولت آمریکا با هدف کنترل جمعیت در این کشور و همچنین کنترل جهانی جمعیت، دست به اقداماتی عجیب و مجرمانه از قبیل مسموم نمودن تدریجی افراد، عقیم کردن مردان، بلوغ زودرس در کودکان، افزایش تمایلات همجسنگرایانه بین افراد و اقداماتی از این قبیل کرده است تا مسیر ازدواج و باروری را در مردم خود و مردم برخی کشورهای دیگر مختل کند تا از این طریق، موقعیت اقتصادی خود را تحت کنترل داشته باشد.

گزارش اینفووارز در ادامه می‌افزاید: باروری در ایالات متحده از طریق سیاست‌های فرهنگی همچون به تعویق انداختن ازدواج، بسته‌های دلسردکننده مالیاتی برای قشر آماده به ازدواج، افزایش مشوق‌های همجنس‌گرایی، افزودن مواد محلول کنترل‌کننده باروری به منابع آب شهری و تشویق زنان به کار کاهش داده شده است که اموری نظیر سقط جنین اجباری و پرداخت‌های تشویقی برای سقط جنین را نیز باید به این اقدامات اضافه کرد.

 


براساس این گزارش، جالب اینجاست که بسیاری از این روش‌های قرون وسطایی ظالمانه و غیرداوطلبانه و اجباری برای کنترل جمعیت، در عناوین و محتوای کتاب "علوم زیستی" سال 1977 نوشته جان هولدرن و پال الریک مشاورین فعلی حوزه علوم در کاخ سفید نوشته شده است.

اینفووارز در ادامه با اشاره به نحوه مسموم کردن تدریجی شهروندان افزوده است: از "بایسفنول ای"(BPA) گرفته تا محصولات ژنتیکی دستکاری شده (GMO)، تزریق فلوراید در آب و سم‌های بیشمار دیگری که به آرامی جامعه امروزی را در معرض مرگ و میر قرار می‌دهد، این ماموریت وحشتناک را بر عهده دارند. به علاوه، دولت در این مسیر، از کنترل‌کننده‌های هوشمند که باعث سرطان، بیماری و عقیمی می‌شوند نیز استفاده کرده است.

براساس این گزارش، اما نکته این است که نحوه استفاده از این ابزارها به صورتی بوده است که سم‌ها به صورت محیطی و به تدریج به سبد خوراکی مردم تزریق شده است. وقتی مردم غذاهای کارخانه‌ای را مصرف می‌کنند، آب شهری و لوله‌کشی می‌آشامند و توسط بسته‌های محصولات غذایی مختلف تغذیه می‌شوند، در واقع به تدریج در معرض سموم مرگ آور یا عقیم کننده قرار می‌گیرند.

 

BPAانفووارز در ادامه می‌افزاید: و دیگر مواد مشابه و خصوصاً استروژن‌های مصنوعی، بسیار خطرناک هستند و به میزان زیادی در پلاستیک‌های استفاده شده در صنایع غذایی، ظروف فلزی غذا، کاغذها و مقواهای بازیافتی و نیز محصولات بی‌شمار دیگری که با بدن انسان همخوانی ندارند و اثرات موروثی و نسلی ایجاد می‌کنند، به کار می‌روند.

این مواد همچنین باعث ناباروری مردانه، بلوغ زودرس، تسریع‌کننده پیری زودرس، سرطان سینه در بالغین، سرطان پروستات در نوجوانان و اثرات وحشتناک دیگر می‌شوند.

 

786

کاهش جمعیت
، پروژه نابودسازی مستضعفان

 

نویسنده : اسماعیل شفیعی سروستانی

 

"مهدویّت" جان مایه و روح تفکّر، فرهنگ و تمدّن فردایی است
که از مسیر آن به تمامی، دفتر ظلم و بی‌عدالتی فرهنگی و تمدنی چند هزار ساله بسته
می‌شود.

تاریخ فردای بشر، تاریخ دینی است که با ظهور و حضور ولیّ الله اعظم (علیه السلام)
تحقّق می‌یابد.

آغاز گفت‌وگوی جدّی از امام مهدی(علیه السلام) در آخرین بخش از حیات و تاریخ
موذیانة یهودی‌زده و الحادی غربی، آغاز پشت کردن به همة عناصر فرهنگی و تمدّنی
وابسته بدان و روی آوردن به خورشید حقیقت قدسی است که در آسمان ولایت ائمة دین(ع)
می‌درخشد.

سوءتفاهم از آنجا آغاز می‌شود که نادانسته گفت‌وگوی مهدوی را وسیلة زینت مناسبات
فرهنگی و تمدّنی قابل نقد غربی می‌سازیم و گاه به مثابة موادّ افیونی و مخدّر آن
را آرامش بخش زندگی این جهانی می‌شناسیم و ارتباط میان ساحات اعتقادی، فرهنگی و
تمدّنی را تشخیص نمی‌دهیم.

در ما شیفتگی و مرعوبیّت مانده از عصر قاجار دربارة تجدّد و مدرنیته رخصت تأمّل و
پرسش از آنچه که بشر را به خود مبتلا ساخته نمی‌دهد. گوییا، طعم تجدّد چنان اثر
کرده که ناخودآگاه دوام ارتزاق اکل میته و تأخیر در امر ظهور را طالبیم.اجازه می‌خواهم
به صراحت عرض کنم در میان متدّینین، فضلا، وعّاظ، محقّقان و صاحبان امضا در حوزه‌های
فرهنگی، سیاسی، اجتماعی هر کس متوجّه و متذکّر مهدویّت و جایگاه آن در ساحات
اندیشه و عمل فردی و جمعی نشده، در ابتدایی‌ترین مراتب شناخت سیر می‌کند، چنان که
به موازات آن، در میان همة گروه‌های سابق‌الذّکر، آنکه دفتر شناخت یهود و کینة
دیرینة آن دربارة انسان و ادیان را ورق نزده، قادر به درک آنچه بر سر بشر آمده و
باعث دوری از دینداری و تداوم غیبت ولیّ خدا در میان مردم شده نیست.

آنکه به درستی و از روی درد و دریافت به حوزة گفت‌وگوی مهدوی وارد شود به دومی نیز
می‌رسد و در مقابل، آنکه به درستی و از روی درد و دریافت به حوزة گفت‌وگو از خصم دیرین
بشر؛ یعنی یهودیّت صهیونیستی برسد، لاجرم در کشف راه برون رفت از بحران به مهدویّت
می‌رسد. از همین جاست که عرض می‌کنم این دو موضوع، چونان دو بال پرنده، چونان در
اصل "تبرّی و تولّی " با هم قابل طرح‌اند و باعث باز شدن چشم سر و دل بر
واقعیّت‌های جاری و حقایق مکتوم می‌شوند.

شناخت این دو امر مهم، مراتب فراوانی دارد. مراتبی را خواص از طریق چشم دل در می‌یابند.
مراتبی از طریق تفکّر و مطالعات فرهنگی ژرف حاصل می‌آیند و عوامّ مردم نیز مراتبی
از آنچه رفته و آنچه را که باید منتظرش باشند درمی‌‌یابند.گفت‌وگوی مهدوی از آنچه
بر بشر گذشته آغاز می‌شود و آنچه که امروز بدان مبتلایند، امّا از آنها بی‌خبرند.

شیطان و اعوان و انصار جنّی و انسی‌اش می‌خواهند که ما بی‌خبر بمانیم. گفت‌وگوی
مهدوی ابتدای تشخیص موقعیّت موجود، راه گذار از آن وضع و مقصد مفروض و مطلوب را در
خود پوشیده دارد، البتّه چنان که درست مطرح شود.از همین روست که این گفت‌وگو
بلافاصله به "ایستادن"، به "آماده شدن برای گذار " و بالأخره
"جهاد مقدّس" در همراهی با خیل منتظران و در رکاب حجّت خدا می‌انجامد.
اجازه می‌خواهم عرض کنم، هر گفت‌وگویی که به "نشستن "، "دور دیدن
" واقعة شریف، تعلّل در تغییر وضع بر مبنای "مبانی دینی و عدالت‌مداری"
و سکوت در وقف "تبرّی جستن" بینجامد همان افیون خواب‌آوری است که دوام و
بقای سلطنت یاران ابلیس بر جهان را باعث می‌شود.با این مقدّمه آیا می‌توان موضوعی
را معرّفی کرد که در میان معاملات و مناسبات فردی و جمعی قابلیّت طرح در حوزة
فرهنگی مهدوی را نفیاً و اثباتاً نداشته باشد؟ این سخن، کوتاه‌ترین پاسخ برای
کسانی است که ورود به مباحثی چونان، طبّ، تغذیه، شهرسازی، پوشش، تعلیم، سیاست و
ملک‌داری و پرسش از آنها را شایستة گفت‌وگو در میدان مباحث مهدوی نمی‌شناسند

 

کشمکش میان اهل حقّ و اهل باطل، کشمکش میان جماعتی است که چونان ابلیس
عمری دراز برای خودکامگی و اغوای بشر و سلطه را می‌خواهند و جماعتی دیگر که پشت
کردن به ابلیس، مقابله با او و ارتباط و اتّصال به مظهر حقّ و حقیقت یعنی حضرت
صاحب الزّمان(ع) را امام خویش ساخته‌اند.

دوام اهل باطل در گرو تضعیف و نابودی مستضعفان است؛ به هر طریق و حیله، این رویکرد
را در میان کلیّة مظاهر فرهنگی و تمدّنی و اوامر و نواهی اهل باطل که امروزه به
عنوان سردمدار زمام حیات و ممات بشر را در اختیار خود گرفته‌اند می‌توان شناسایی
کرد. اجازه می‌خواهم وجهی از این "پروژه نابودی مستضعفان " را در این
مجال کوتاه نشان دهم.

در اوایل دهة 90 میلادی، وقتی آقای جرج بوش، (پدر جرج دبلیو بوش) پروژة
نظم نوین جهانی را اعلام کرد، هیچ کس نمی‌توانست حدس بزند که در زیر این عنوان چه
پروژة وحشتناکی نهفته است.
آقای بوش، اعلام کنندة پروژه‌ای بود که در
اوایل دهة 80 میلادی؛ یعنی چهل سال پیش از این توسط مجامع مخفی امّا حاکم بر غرب؛
یعنی باشگاه رُم، کمسیون سه جانبه و CFR یا همان شورای روابط خارجی
آمریکا مطرح شده بود. ده سال بعد یعنی اوّل دهة 80 میلادی این پروژه با عنوان،
"جهان 2000" رسماً توسط دولت آمریکا پذیرفته شد و مورد توافق دو ابرقدرت
وقت قرار گرفت. در این پروژه، یک مجموعه از مقرّرات و چارچوب جهانی زیست محیطی از
طریق سازمان ملل بر خلق عالم تحمیل می‌شد. یکی از سرفصل‌های این پروژة شیطانی،
نابودسازی "تیره‌پوستان" بود. جماعتی که از نظر طرّاحان نظم نوین جهانی
مصرف کنندگان بی‌مصرف، به حساب می‌آمدند.

قرار بود که با روش‌های مختلف از تعداد جمعیّت جهان کاسته شود و هزینة این
کاهش را هم خانواده‌های سلطنتی بریتانیا و کمپانی‌های چند ملیّتی و راکفلرها تأمین
می‌کردند.


برای این منظور یعنی کاهش جمعیّت جهان و متوقّف کردن زاد و ولدها همة ابزارها
به کار افتاد. مهم‌ترین سرفصل‌های پروژة جهان در سال 2000 عبارت بود از:

1. کاهش طول عمر مردم جهان سوم به میزان 2 الی 5/6 سال؛

2. کاهش آهنگ رشد در کشورهای به اصطلاح پیشرفته؛

3. ارزانی قیمت موادّ مخدّر و موادّ تکمیل شدة صادراتی از مناطق توسعه نیافته؛

4. کاهش 18% از مصرف موادّ غذایی در آفریقا و آسیا؛

5. افزایش بیماری‌های مختلف در نواحی شهری جهان سوم.

پیش‌بینی شده بود که طیّ این پروژه دست کم 170 میلیون نفر از جمعیّت جهان کاسته می‌شود.
کشتار خاموش از طریق تولید و توزیع بیماری‌های دست‌ساز کمپانی‌های
داروسازی، عقیم‌سازی زنان، تغییر شیوه‌های غذایی سنّتی، افزایش موادّ تکمیلی به
چرخة غذایی و بهداشتی مردم (مانند فلوراید و کلر)، ترویج هم‌جنس بازی و جلوگیری از
زاد و ولد طبیعی تنها صورت‌هایی از شیوة عمل فرزندخواندگان شیطان برای تحقّق پروژة
جهان در سال 2000 بود.در این میان، کشورهای اسلامی در فهرست کشورهایی قرار گرفتند
که می‌بایست عقیم و مقطوع النّسل شوند. اردن، سوریه، تونس، ایران و سایر کشورهای
اسلامی در صف قرار گرفتند.


رسانه‌های عمومی، تربیت شده‌های دانشگاه‌های غربی و سازمان‌های جهانی نیز دست
در دست هم به مدد دولت‌هایی آمدند که دانسته یا ندانسته مأمور کاهش جمعیّت و عقیم‌سازی
مسلمانان به نفع سران سازمان‌های مخفی و استکبار جهانی بودند. از همین
طریق، در سال 1371 (مطابق خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
۲۸/7/۷۱) ایران در
میان 75 کشور در حال توسعه، در زمینة کنترل جمعیّت در بالاترین رده قرار گرفت.
در تاریخ 16 اسفند 71 گروه بین‌الملل اقدام در مورد کنترل جمعیّت،
ایران را در شمار کشورهای موفّق در زمینة کنترل جمعیّت دانست و در مقابل روسیه را
به عنوان کشور ناموفّق اعلام کردند و حتّی در تاریخ ۲۳/3/۷۳رئیس فدراسیون بین‌الملل
خانواده برنامه‌ریزی شده (A.R.P.F) از کشورهای اسلامی خواست تا از الگوی کنترل
جمعیّت در ایران پیروی کنند.

خدا می‌داند اگر عراق و لبنان و فلسطین تاکنون از ما تبعیّت کرده بودند از صفحة
جغرافیایی زمین محو شده بودند. کشورهای محوری یعنی آمریکا، انگلیس و سایرین تلاش
داشتند تا وانمود کنند علّت اصلی معضلات امروز جامعة بشری "افزایش جمعیّت در
جهان سوم" است. جریانی انحرافی که تنها باعث غارت منابع به اصطلاح جهان سوم
می‌شد.

آنها به اتّکای مفروضات فراماسونرهایی همچون "توماس مالتوس" به ساکنان
کشورهای ضعیف و عمدتاً مذهبی و مسلمان به چشم گلّه‌های گوسفند نگاه می‌کردند.

طیّ این فرایند،یک میلیون زن شیعی ایرانی و بیش از 80 هزار مرد شیعه عقیم
شدند تا مطابق خواست پیروان مالتوس و شاگردان ایرانی‌اش رشد جمعیّت به
۸/۱ درصد کاهش
یابد.


این واقعه کمترین نتیجه‌ی ارائه خدمات رایگان مراکز بهداشتی و درمانی برای
عقیم‌سازی مردان و زنان بود. در تیر ماه 1372،روزنامه خراسان خبر ارائه خدمات
رایگان در 60 مرکز بهداشتی درمانی شهرستان مشهد را اعلام کرد.


نکتة جالب توجّه اینجاست که وزیر بهداشت، درمان و
آموزش پزشکی وقت آرزو می‌کند تا با تقویت برنامه‌های تنظیم خانواده و با همکاری
بین‌الملل رشد جمعیّت ایران به ۸/۱ درصد کاهش یابد.

نکتة جالب توجّه آن است که در همین زمان، رئیس جمهور آمریکا یعنی آقای بوش
با برنامة بهداشت خانواده و تنظیم آن مخالفت می‌ورزد.
در حالی که، صندوق
سازمان ملل متّحد در امور جمعیّت به جای کمک به آب و نان گرسنگان جهان با بودجة
200 میلیون دلاری خود و میلیون‌ها دلار کمک داوطلبانة دولت‌ها، در سال 1988
میلادی، جمعاً 3266 طرح کنترل جمعیّت و تنظیم خانواده را در 147 کشور به اجرا در
آورده است.

در مقابل،طبق گزارش خبرگزاری‌ها،در تاریخ ۲۴/6/۷۲ مطبوعات رژیم اشغالگر فلسطین نوشتند، جمعیّت
اسرائیل به 5/28 میلیون نفر رسیده است. بر اساس آخرین آمار بانک جهانی،
جمعیّت این رژیم تا سال 2000 هر ساله به طور متوسط 2/8 درصد رشد داشته که بالاترین
میزان رشد در جهان است.


در تاریخ اردیبهشت سال 73،مسئول واتیکان در سازمان ملل گفته بود: کلیسای
کاتولیک واتیکان برای مبارزه علیه برنامه‌های کنترل جمعیّت سازمان ملل،از کشورهای
اسلامی کمک خواهد گرفت.

آنها نمی‌دانستند که کشورهای اسلامی خودشان پیش‌قراول اجرای پروژة سازمان‌های
جهانی‌اند.

چند سال پیش از این از توطئة بزرگ "عقیم‌سازی زنان سرخ‌پوست" توسط
سازمان سیا پرده برداشته شد. سیا به کمک پزشکان آمریکایی، بیش از ده هزار زن سرخ‌پوستی
را که به هر دلیل به پزشک مراجعه کرده بودند، عقیم ساخته بود. به موازات آن،
میلیون‌ها دختر سرخ پوست دیگر نیز در کانادا و آمریکا توسط پزشکان عقیم شده بودند.

در کشورهایی چون مصر، "زنان عضو انجمن جهانی ایدز" که توسط یک شبکة فحشا
در رژیم اشغالگر قدس اداره می‌شود، جمعیّت بزرگی از مردم مصر را به ایدز مبتلا
کرده‌اند. در خبرها آمده بود که اتباع آمریکایی و اسرائیلی آلوده به بیماری ایدز که
در مصر به سر می‌برند، با اغفال کودکان و نوجوانان و انجام اعمال منافی عفّت با
آنان ویروس مرگبار ایدز را در این کشور می‌پراکنند.

مأموران دانای غربی و کارگزاران نادان کشورهای شرقی سعی می‌کنند همة مشکلات موجود
و مطرح را به گردن مستضعفان بی‌پناه و زاد و ولد آنها بیندازند تا به اجرای طرح‌های
ضدّ انسانی غربی، جهان مستضعفان و مسلمانان را در پروژه‌ای شیطانی و خاموش نابود
سازند.

باید پرسید آیا دایرة خدمات صندوق جمعیّت و سازمان ملل متّحد که بر 147 کشور جهان
احاطه و برای آنان برنامه‌ریزی دارد، شامل رژیم اشغالگر هم می‌شود؟

جواب منفی است. تنها جایی که نه تنها شعار فرزند کمتر زندگی بهتر وجود
ندارد، بلکه به عکس ساکنان آن سعی دارند، مطابق دستور تورات با زاد و ولد روی زمین
را بپوشانند، رژیم اشغالگر فلسطین است. امّا همین‌ها فرمان عقیم‌سازی برنامه‌ریزی
شده را برای کشورهای اسلامی صادر می‌کنند.


اگر با حسابی ساده و سرانگشتی اعلام شود با این روش کنترلی موجود و در
مقابل رشد جمعیّت بالای برخی فرقه‌های مذهبی سلفی و وهابی که مطابق فتاوای فقهای
خود نه تنها از روش کنترل جمعیّت دیکته شده، پیروی نمی‌کنند بلکه نکاح زنان متعدد
و کثرت اولاد را بر خود واجب می‌شناسند. طیّ سال‌های آتی ایران از زمرة کشورهایی
که جمعیّت حدّاکثری آن شیعه نیست خارج می‌شود، این واقعه را مرضی رضای حضرت صاحب‌الزّمان(ع)
می‌شناسید؟


بسط عدالت، حفظ کیان فرهنگی و خاکی شیعه خانه‌ی امام زمان علیه السلام و
مبارزه با پروژه‌های شیطانی مجامع مخفی تکلیف همه‌ی دولت‌مردان ماست. همان که
الزاما باید مورد گواهی علما و مراجع عظام تقلید واقع شود.

در پایان مطالعه کتاب ارزشمند "کاهش جمعیت،ضربه‌ای سنگین بر پیکر
مسلمین"، اثر حضرت علامه آیت الله حاج سیدمحمدحسین تهرانی را به همگان
پیشنهاد می‌کنم.


منبع:رادیو معارف ۲۸/3/۱۳۸۹

حق-خبر-جدیدترین-مهم ترین-اسلام-تبیین-طب-ضدشیطان-تحریف-وحدت-زمینه سازی جهت ظهور منجی-انسانیت-صلح-شیعه-نجات-اهل سنت حقیقیBeautiful -Spiritual Medicine-Concepts The most beautiful truths-Masons Dirty-The most important-Savior rise-Beautiful prayers-Islam the only true religion-All prophets were Muslims-Baha'i and Wahhabi and other eclectically different is Zionist Satanism agent-Humanity-Colonial medicine-Debate with demons-Distortion-Unity-Shiites, Sunnis only real-Explanation-Hope-Release-Grounds...-Awakening time-Word of the beauty of the innocent against other religions
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: