حق-خبر-جدیدترین-مهم ترین-اسلام-تبیین-طب-ضدشیطان-تحریف-وحدت-زمینه سازی جهت ظهور منجی-انسانیت-صلح-شیعه-نجات-اهل سنت حقیقی-
طب اسلامی طب معصومین طب انبیا, طب توحیدی طب جامع عافیت اللهی تغذیهابعادی تاثیر تغذیه حلال وطیب در انجام عمل صالح وتفوا صراط علی(ع)حق نمسکه-اولین شیعه حقیقی پیامبر(ص)حضرت علی(ع)-یالثارات الحسین-سلامتMonotheistic Medicine-The true followers of Moses and JesusThe best concepts in the most beautiful prayer-Unity medicine
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: درجستجوی حقیقت - ۱۳٩۱/٢/۳

بسمه تعالی

طب و تهدید نرم

طب استعماری، دکترمنتظر-ابزار حاکمیت نظام سلطه

http://s1.picofile.com/file/6643260560/dr_montazer_1.wma.html

http://s1.picofile.com/file/6643261566/dr_montazer_2.wma.html

http://s1.picofile.com/file/6643262572/dr_montazer_3.wma.html

بسمه تعالی

مقدمه اول : دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد امروز طب استعماری تبدیل به تهدیدی جدی برای ملت ما شده است

آنچه در تشریح وضعیت فعلی ما قابل ذکر می باشد این است :

الف) گسترش روزافزون آمار بیماریها و پائین آمدن سن ابتلا به آنها :

· علت نیمی از مرگ و میرها قلبی است ، آمار فشار خون به 20% و سن سکته به 30 سال رسیده است.

· عامل 20% مرگ و میرها سرطان است (سومین علت مرگ) و از هر چهار خانم یکی به سرطان سینه دچار می شود و چشم انداز آن ابتلای 15 میلیون نفر از 75 میلیون جمعیت کشور است

· 50% مردان و70% زنان مبتلا به پوکی استخوان یا کمبود تراکم استخوان هستند، 2 میلیون نفر در معرض شکستگی خود به خود استخوان می باشند، سن طبیعی پوکی استخوان از 70 به 45 سالگی رسیده است و می گویند مفصل زانوی نیمی از زنان بالای 55 سال باید تعویض شود.

· آمار دیابت به 10% و سن ابتلا به آن که در دنیا 65-55 سال است در ایران به 45 رسیده و دومین علت قطع پا در کشور بعد از حوادث است.

· آمار ابتلا به ام اس به 000/50 نفر رسیده (در چند سال اخیر 10 برابر شده) در حالی که طبق آمار جهانی نباید در ایران بیش از 2000 مبتلا وجود داشته باشد. این درحالی است که هزینه ماهیانه درمان ام اس 5 میلیون تومان است و دولت سالیانه 60 میلیارد تومان یارانه بابت آن می دهد.

· سالیانه4000 نفر کلیه های خود را از دست می دهند و تعداد بیماران دیالیزی بیش از 6 برابر دستگاههای دیالیز است. در حال حاضر 15-10میلیون نفر درجاتی از بیماری کلیه را دارند که بیماری در آنها هنوز خاموش است. برابر اعلام وزارت بهداشت در 30 سال آینده به تعداد تختهای بیمارستانی موجود در کشور باید تخت دیالیز داشته باشیم ! این در حالی است که هزینه انجام یک پیوند برای دولت 150-100 میلیون تومان است

· سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد و از هر 5 ازدواج یک زوج دچار نا باروری می شوند


بقیه درادامه مطلب

وزیر بهداشت و درمان کشور با تاکید بر این مطلب که کاهش شدید نرخ رشد جمعیت کشور به مرز هشدار جدی رسیده است گفت: در صورت ادامه این روند نرخ رشد در آینده نزدیک منفی خواهد شد.
دکتر مرضیه وحید دستجردی در حاشیه مراسم رونمایی از نقشه تحول نظام سلامت کشور افزود: اگر با همین آهنگ پیش برویم، نرخ رشد جمعیت در آینده ای نزدیک منفی می شود.
به گفته وی، نرخ رشد جمعیت کشور به 3/1 درصد رسیده است که نشان دهنده کاهش سریع رشد جمعیت است.

29/11/90

مدیر کل دفتر آمار، اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به نرخ رشد ۱.۸ درصدی موالید در سال گذشته هشدار داد در صورت ادامه این روند رشد جمعیت کشور در سالهای آینده به صفر و منفی می رسد.
وی تصریح کرد: از سال ۷۵ تا ۷۹ دوره گذار سنی جمعیت ۱۵ تا ۲۹ سال بوده یعنی جمعیت جوانی داشتیم اما از ابتدای امسال وارد مرحله گذار سنی جمعیت یعنی ۳۰ تا ۶۴ سال می شویم به طوری که جمعیتمان، جمعیتی میانسال خواهد بود.
وی گفت: در دو دهه آینده یعنی از سال ۱۴۱۰ به بعد کشور ما وارد مرحله کهنسالی می شود.

آقای محزون تاکید کرد: برنامه اول توسعه کشور، اولین و آخرین برنامه‌ای بود که در آن سیاست‌های جمعیتی به صورت صریح و شفاف ذکر شده است.
محزون با اشاره به اینکه بر اساس برنامه اول توسعه پیش بینی می شد که در سال ۹۰ نرخ رشد جمعیت ۳.۲ درصد شود این در حالی است که در سال جاری نرخ رشد جمعیت به ۲.۳ درصد رسیده است. همچنین قرار بود میزان کل باروری در سال ۹۰ به ۴ درصد یعنی تولد ۴ فرزند برای هر مادر باشد در حالی که در این خصوص بسیار شتاب دار پیش رفته ایم و میزان باربری ۱.۸ نوزاد برای هر مادر است.
وی با اشاره به اینکه کاهش نرخ باروری زنگ خطری برای آینده است گفت: در حال حاضر که نرخ باروری ۱.۸ درصد برآورد شده است یعنی هر مادر به طور متوسط کمتر از ۲ فرزند به دنیا می آورد. چنانچه با این سرعت نرخ باروری کاهش پیدا کند ممکن است رشد جمعیتمان در سال های بعد به صفر نزدیک شده و کاهش پیدا کند.

وی تاکید کرد: رشد جمعیت مطلوب آن است که هر مادر برای ثبات جمعیت یک دختر جایگزین خود کند.
به گفته وی در صورت کاهش نرخ جمعیت به جمعیت سالمندی و کهنسالی نزدیک خواهیم شد.

منبع : سایت موعود

در اوایل دهة 90 میلادی، وقتی آقای جرج بوش، (پدر جرج دبلیو بوش) پروژة نظم نوین جهانی را اعلام کرد، هیچ کس نمی‌توانست حدس بزند که در زیر این عنوان چه پروژة وحشتناکی نهفته است.

قرار بود که با روش‌های مختلف از تعداد جمعیّت جهان کاسته شود و هزینة این کاهش را هم خانواده‌های سلطنتی بریتانیا و کمپانی‌های چند ملیّتی و راکفلرها تأمین می‌کردند.

کشتار خاموش از طریق تولید و توزیع بیماری‌های دست‌ساز کمپانی‌های داروسازی، عقیم‌سازی زنان، تغییر شیوه‌های غذایی سنّتی، افزایش موادّ تکمیلی به چرخة غذایی و بهداشتی مردم (مانند فلوراید و کلر)، ترویج هم‌جنس بازی و جلوگیری از زاد و ولد طبیعی تنها صورت‌هایی از شیوة عمل فرزندخواندگان شیطان برای تحقّق پروژة جهان در سال 2000 بود.در این میان، کشورهای اسلامی در فهرست کشورهایی قرار گرفتند که می‌بایست عقیم و مقطوع النّسل شوند. اردن، سوریه، تونس، ایران و سایر کشورهای اسلامی در صف قرار گرفتند.

از همین طریق، در سال 1371 (مطابق خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ۲۸/7/۷۱) ایران در میان 75 کشور در حال توسعه، در زمینة کنترل جمعیّت در بالاترین رده قرار گرفت.

طیّ این فرایند،یک میلیون زن شیعی ایرانی و بیش از 80 هزار مرد شیعه عقیم شدند تا مطابق خواست پیروان مالتوس و شاگردان ایرانی‌اش رشد جمعیّت به ۸/۱ درصد کاهش یابد.
این واقعه کمترین نتیجه‌ی ارائه خدمات رایگان مراکز بهداشتی و درمانی برای عقیم‌سازی مردان و زنان بود. در تیر ماه 1372،روزنامه خراسان خبر ارائه خدمات رایگان در 60 مرکز بهداشتی درمانی شهرستان مشهد را اعلام کرد.
تنها جایی که نه تنها شعار فرزند کمتر زندگی بهتر وجود ندارد، بلکه به عکس ساکنان آن سعی دارند، مطابق دستور تورات با زاد و ولد روی زمین را بپوشانند، رژیم اشغالگر فلسطین است. امّا همین‌ها فرمان عقیم‌سازی برنامه‌ریزی شده را برای کشورهای اسلامی صادر می‌کنند.
اگر با حسابی ساده و سرانگشتی اعلام شود با این روش کنترلی موجود و در مقابل رشد جمعیّت بالای برخی فرقه‌های مذهبی سلفی و وهابی که مطابق فتاوای فقهای خود نه تنها از روش کنترل جمعیّت دیکته شده، پیروی نمی‌کنند بلکه نکاح زنان متعدد و کثرت اولاد را بر خود واجب می‌شناسند. طیّ سال‌های آتی ایران از زمرة کشورهایی که جمعیّت حدّاکثری آن شیعه نیست خارج می‌شود، این واقعه را مرضی رضای حضرت صاحب‌الزّمان(ع) می‌شناسید؟

محمدمهدی آخوندی رئیس پژوهشگاه باروری و ناباروری ابن سینا گفت: طی آمارگیری که برای نخستین بار بین 17هزار زوج ایرانی 20 تا 40 سال در سراسر کشور انجام شد، مشخص گردید که 2/20 درصد زوجین ایرانی نابارور هستند.
این میزان شیوع درصد بالایی است چرا که براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) میانگین ناباروری در دنیا 12تا 15درصد گزارش شده است.
گفتنی است این آمارگیری برای اولین بار در کشور توسط یک مرکز معتبر و با استفاده از تیم 400 نفره آموزش دیده در سراسر کشور به صورت خوشه ای انجام شده است. در این مطالعه 17هزار زوج ایرانی مورد مطالعه قرار گرفته اند.

علت بیشتر بودن ناباروری در ایران نسبت به سایر نقاط دنیا چیست!؟

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com

 

... قبلی به آمار بالای ناباروری در ایران اشاره شد و دوستان هم زحمت کشیده و به برخی علل احتمالی آن اشاره کردند که البته در جای خود صحیح اند ولی به تنهایی توجیه کننده وضعیت فعلی ما نیستند چون این عوامل همگی (به جز آمار بالای مصرف دارو) در کشورهای غربی هم وجود دارند لذا باید در جستجوی علت دیگری نیز بود که باعث شده آمار ما حتی از کشورهایی که فقط طب رایج در آنها حاکم است بالاتر باشد. آیا توطئه ای در کار نیست که همت خود را صرف صدمه زدن به ما از راه طب و تغذیه نموده است؟ اجازه دهید بنده به شما کمک کنم تا قطعات پازلی که این معما را حل می کند در کنار هم قرار گیرد:

بقیه در ادامه مطلب:

پایگاه خبری اینفووارز با بیان اینکه "غذا یک اسلحه است که مردم در سیطره آن گرفتار شده‌اند"، افزود: دولت آمریکا با اتخاذ سیاست‌های تعدیل جمعیتی عجیب که بیشتر به قتل عام خاموش شبیه است، اقدام به مسمومیت و عقیم‌سازی تدریجی بخشی از جامعه خود کرده است.

به گزارش سایت اوباما، سایت اینفووارز در گزارشی به قلم آلکس جونز و آرون دیکس عنوان کرد: دولت آمریکا با هدف کنترل جمعیت در این کشور و همچنین کنترل جهانی جمعیت، دست به اقداماتی عجیب و مجرمانه از قبیل مسموم نمودن تدریجی افراد، عقیم کردن مردان، بلوغ زودرس در کودکان، افزایش تمایلات همجنس گرایانه بین افراد و اقداماتی از این قبیل کرده است تا مسیر ازدواج و باروری را در مردم خود و مردم برخی کشورهای دیگر مختل کند تا از این طریق، موقعیت اقتصادی خود را تحت کنترل داشته باشد.

گزارش اینفووارز در ادامه می‌افزاید: باروری در ایالات متحده از طریق سیاست‌های فرهنگی همچون به تعویق انداختن ازدواج، بسته‌های دلسردکننده مالیاتی برای قشر آماده به ازدواج، افزایش مشوق‌های همجنس‌گرایی، افزودن مواد محلول کنترل‌کننده باروری به منابع آب شهری و تشویق زنان به کار کاهش داده شده است که اموری نظیر سقط جنین اجباری و پرداخت‌های تشویقی برای سقط جنین را نیز باید به این اقدامات اضافه کرد.

اینفووارز در ادامه با اشاره به نحوه مسموم کردن تدریجی شهروندان افزوده است: از "بایسفنول ای"(BPA) گرفته تا محصولات ژنتیکی دستکاری شده (GMO)، تزریق فلوراید در آب و سم‌های بی شمار دیگری که به آرامی جامعه امروزی را در معرض مرگ و میر قرار می‌دهد، این ماموریت وحشتناک را بر عهده دارند. به علاوه، دولت در این مسیر، از کنترل‌کننده‌های هوشمند که باعث سرطان، بیماری و عقیمی می‌شوند نیز استفاده کرده است.

براساس این گزارش، اما نکته این است که نحوه استفاده از این ابزارها به صورتی بوده است که سم‌ها به صورت محیطی و به تدریج به سبد خوراکی مردم تزریق شده است. وقتی مردم غذاهای کارخانه‌ای را مصرف می‌کنند، آب شهری و لوله‌کشی می‌آشامند و توسط بسته‌های محصولات غذایی مختلف تغذیه می‌شوند، در واقع به تدریج در معرض سموم مرگ آور یا عقیم کننده قرار می‌گیرند.

انفووارز در ادامه می‌افزاید: و دیگر مواد مشابه و خصوصاً استروژن‌های مصنوعی، بسیار خطرناک هستند و به میزان زیادی در پلاستیک‌های استفاده شده در صنایع غذایی، ظروف فلزی غذا، کاغذها و مقواهای بازیافتی و نیز محصولات بی‌شمار دیگری که با بدن انسان همخوانی ندارند و اثرات موروثی و نسلی ایجاد می‌کنند، به کار می‌روند.

این مواد همچنین باعث ناباروری مردانه، بلوغ زودرس، تسریع‌کننده پیری زودرس، سرطان سینه در بالغین، سرطان پروستات در نوجوانان و اثرات وحشتناک دیگر می‌شوند

منبع : سایت موعود

فارس: کاظم زنده‌دل دبیر کمیته کشوری اخلاق در پژوهش‌های کارآزمایی بالینی با اشاره به اینکه تمام عوامل پیشگیری کننده در زنان در نسل کنونی زیر 50 سال کشورمان در زمینه سرطان پستان به هم ریخته است، از خطر وقوع سونامی سرطان پستان بین زنان ایرانی خبر داد.
وی گفت:‌ مهمترین مسئله در این زمینه آگاهی‌رسانی در مورد علائم سرطان است مثلاً ما در زمینه سرطان پستان در کشور که تعداد آن در حال افزایش است، تخمین‌مان این است که در 20 سال آینده این تعداد دو برابر می‌شود.
وی ادامه داد: علت این افزایش هم آن است که جمعیتی که خطر سرطان در آن مطرح است گروهی هستند که دیرتر ازدواج می‌کنند،‌ دیرتر بچه‌دار می‌شوند، تعداد بچه‌هایشان کمتر است و شیردهی آنها نیز کمتر بوده و تمام عوامل پیشگیری کننده که به‌طور ذاتی در زنان وجود دارد و باید پیشگیری شود در نسل کنونی زیر 50 سال کشورمان به هم ریخته است.
زنده‌دل افزود: در این زمینه اگر مصرف داروها را نیز در کنار آن قرار دهیم وقتی این افراد به سن بالای 50 سال می‌رسند آن نوع سرطان‌هایی که برای افراد بالای 50 سال رخ می‌دهد مانند سونامی به سراغ آنها نیز می‌آید و سونامی سرطان یک واقعیت است که نباید بی‌خیال از آن گذشت.
وی بیان داشت: این مسئله مشکل امروز ما نیز نیست بلکه مشکل 5 تا 10 سال آینده است و اگر به خودمان نجنبیم واقعاً در این زمینه با وجود این داروهایی گران‌قیمتی که در کشور و سطح دنیا در حال ورود است کم می‌آوریم.
وی خاطرنشان کرد: بنده فکر می‌کنم مسائل اولویت‌دار در حوزه سرطان مسائلی هستند که مطبوعات نیز باید به آن توجه کنند به خاطر اینکه مهمترین کاری که در حال حاضر باید انجام شود آگاه کردن مردم است

http://vista.ir/news/2700378

 

در تاریخ سوم فروردین خبری با عنوان "داروی خوکی آمریکایی با مجوز وزارت بهداشت" را مطرح نمودم که مورد انتقاد یکی از خوانندگان محترم قرار گرفت که مدعی بودند که در مسیر تولید ژلاتین، استحاله صورت می گیرد و لذا حلال می شود. بنده توصیه می کنم که خوانندگان محترم جهت این که کامل در جریان بحث قرار گیرند ابتدا مطلب قبلی و بحثهای پیرامون آن را مطالعه نمایند و آنگاه این قسمت را بخوانند.

اکنون علاقمندان به موضوع را ارجاع می دهم به گزارشی که از مقاله علمی "دکتر رضا دهستانی اردکانی"، استاد دانشگاه و داروساز منتشر شده است:

«استحاله‌ در رسائل‌ عملیه‌ به‌ عملی‌ اطلاق‌ می‌شود که‌ در آن‌ جنس‌ چیز نجس‌ به‌ گونه‌یی‌ عوض‌ شود که‌ به‌ صورت‌ چیز پاکی‌ درآید. مثل‌ آنکه‌ چیز نجسی‌ مثل‌ چوب‌ بسوزد و خاکستر شود یا سگ‌ در نمکزار فرو رود و نمک‌ شود، ولی‌ اگر جنس‌ آن‌ عوض‌ نشود مثل‌ آنکه‌ گندم‌ نجس‌ را آرد کنند یا نان‌ بپزند نمی‌شود. انجام‌ عملیات‌ و پروسه‌های‌ مختلفی‌ که‌ روی‌ اجزا و بافت‌ کلاژن‌ حیوانات‌ صورت‌ می‌گیرد، همان‌طور که‌ قبلا نیز ذکر شد تغییری‌ در ماهیت‌ مواد به‌ وجود نمی‌آورد، تنها واکنشی‌ که‌ صورت‌ می‌گیرد هیدرولیز ناقا بافت‌ است‌ که‌ این‌ هم‌ تغییری‌ در ماهیت‌ کلاژن‌ و اینکه‌ جنس‌ آن‌ عوض‌ گردد و به‌ چیز دیگری‌ تبدیل‌ شود نیست‌. همچنین‌ است‌ اضافه‌ کردن‌ رنگ‌ و محافظ‌ و ....»

روشهای تولید ژلاتین

بطور کلی دو روش برای تولید ژلاتین از ضایعات پروتیینی وجود دارد: روش اسیدی و روش قلیایی

روش اسیدی نوع A : بیشترین ژلاتین تولید شده در امریکا است. در اروپا این نوع ژلاتین از اوسیین ساخته می شود. اوسیین از استخوان بدون کلسیم کلسیم آن به طرق مختلف جدا شده است حیوانات اعم از خوک و گاو و...، با اسید به دست می آید. پوست خوک طی بریدن گوشت در کشتارگاه برداشته می شود. بعد از میان دستگاه مخصوصی جهت جداسازی بهتر چربی ها عبور داده می شود

روش‌ قلیایی‌ نوع‌ B:
برای‌ تهیه‌ ژلاتین‌ نوع‌ B روش‌ قلیایی‌ مانند روش‌ قبل‌ از مواد خام‌ همچون‌ استخوان‌ حیواناتی‌ مثل‌ خوک‌، گاو، گوسفند و غیره‌ استفاده‌ می‌شود. با این‌ تفاوت‌ که‌ همانطور که‌ از نام‌ آن‌ پیدا است‌، در این‌ شیوه‌ مواد قلیایی‌ برای‌ تهیه‌ ژلاتین‌ به‌ کار گرفته‌ می‌شود. برای‌ تولید ژلاتین‌ خوراکی‌ باید از مواد تمیز و مطبوعی‌ که‌ تحت‌ شرایط‌ بهداشتی‌ تهیه‌ شده‌اند استفاده‌ کرد. ژلاتین‌ غیرخوراکی‌ تحت‌ عنوان‌ چسب‌ نیز تولید و مصرف‌ می‌شود. سه‌ نوع‌ اصلی‌ چسب‌ به‌ نام‌ چسب‌ پوست‌، چسب‌ استخوان‌ و چسب‌ آلبومین‌ خون‌ وجود دارد. یکی‌ دیگر از چسب‌های‌ پروتیینی‌ چسبهای‌ ماهی‌ است‌ که‌ چسبهای‌ مایعی‌ هستند که‌ از ضایعات‌ انواع‌ ماهی‌ها به‌ دست‌ می‌آیند. چسب‌ پوست‌ ماهی‌ وقتی‌ که‌ از بهترین‌ پوستها و تحت‌ دقیق‌ترین‌ شرایط‌ ساخته‌ شود به‌ عنوان‌ چسب‌ فتوگرافی‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. پوستهای‌ مورد استفاده‌ برای‌ ساختن‌ ژلاتین‌ معمولا ناقا هستند و برای‌ ساخت‌ چرم‌ مناسب‌ نیستند. چون‌ تکیه‌ اصلی‌ از نظر مواد خام‌ مورد استفاده‌ در کشور ما ضایعات‌ شیلات‌ و کشتارگاهی‌ و استخوان‌ است‌ بطور خلاصه‌ روش‌ اسیدی‌ را در این‌ مقاله‌ توضیح‌ می‌دهیم‌. از آنجا که‌ در بعضی‌ محافل‌ مساله‌ استحاله‌ شدن‌ در طول‌ مسیر تولید ژلاتین‌ مطرح‌ می‌شود لزوم‌ بررسی‌ کوتاه‌ و مختصر فرآیند تولید ضروری‌ است‌. براساس‌ فرآیندهای‌ شیمیایی‌ که‌ در این‌ مجال‌ نمی‌گنجد محصول‌ ژلاتین‌ به‌ دست‌ آمده‌ از پوست‌، دارای‌ خواص‌ فیزیکی‌ متفاوت‌ با ماده‌ اولیه‌ است‌، اما از نقطه ‌نظر شیمیایی‌ ماهیت‌ و خواص‌ شیمیایی‌ آن‌ هیچ‌ تفاوتی‌ با محصول‌ اولیه‌ ندارد. بد نیست‌ به‌ دلیل‌ اهمیت‌ مساله‌، مروری‌ داشته‌ باشیم‌ بر پاره‌یی‌ از مصارف‌ دارویی‌ ژلاتین‌ در صنایع‌ داروسازی‌:
۱) به‌ عنوان‌ به‌ هم‌ چسباننده‌ binder : در قرص‌ها به‌ دلیل‌ خاصیت‌ و ویسکوزیته‌ تحت‌ عنوان‌ بایندر مصرف‌ می‌شود. حدود شصت‌ داروی‌ تولیدی‌ کشورمان‌ چون‌ قرص‌های‌ سرماخوردگی‌ بزرگسالان‌ و کودکان‌، دیازپام‌ تری‌ هگزی‌ فنیلیل‌ آرتان‌، آمی‌ تریپ‌ تیلین‌، سولفی‌ سوکسازول‌، ویتامین‌ B۱ و مپروبامات‌، از این‌ ماده‌ در فرمولاسیون‌ خود استفاده‌ می‌کنند.
۲ ) در ساخت‌ پوسته‌های‌ کپسول‌ به‌ دلیل‌ انعطاف‌پذیری‌ و دیگر خصوصیات‌ فیزیکی‌ از جمله‌ حلالیت‌ آن‌ به‌ عنوان‌ بهترین‌ ماده‌ برای‌ ساخت‌ پوکه‌های‌ کپسول‌ است‌. برای‌ ساخت‌ این‌ پوکه‌ها به‌ جز ژلاتین‌ از مواد رنگی‌، محافظ‌ و... نیز استفاده‌ می‌شود.
۳ ) منعقدکننده‌: ژلاتین‌ به‌ عنوان‌ یک‌ کلویید می‌تواند برای‌ پایدارکردن‌ بسیاری‌ از این‌ کلوییدها به‌ کار رود. برخی‌ از شربتها و سوسپانسیونهای‌ دارویی‌ محتوی‌ ژلاتین‌ مذکور تولید شده‌ از منابع‌ حیوانی‌ همچون‌ خوک‌ و حیوانات‌ بدون‌ ذبح‌ شرعی‌ هستند.
استحاله‌، آری‌ یا خیر؟
همان‌طور که‌ ذکر شد با توجه‌ به‌ دیرینه‌ عمیق‌ ملی‌مان‌ که‌ ریشه‌ در فرهنگی‌ دینی‌ و ملی‌ دارد باید سعی‌ و همت‌ کرد و مسائل‌ فنی‌ و تکنولوژی‌ را با امور اعتقادی‌ تطبیق‌ و سازگاری‌ داد. از جمله‌ مسائلی‌ که‌ در زمینه‌ دارو و داروسازی‌ همچنان‌ این‌ همت‌ را می‌طلبد مساله‌ مصرف‌ ژلاتین‌ با منبع‌ معلوم‌الحال‌ که‌ همانا خوک‌ و حیوانات‌ بدون‌ ذبح‌ شرعی‌ است‌، می‌باشد.
وی‌ با اشاره‌ به‌ آیات‌ و احادیث‌ مختلفی‌ که‌ در قرآن‌ و روایات‌ دینی‌، در خصوص‌ تاکید بر حرام‌ بودن‌ هرگونه‌ استفاده‌ از اعضا و جوارح‌ خوک‌ وجود دارد، در مورد استدلال‌ برخی‌ کارشناسان‌ برای‌ استفاده‌ از پوست‌ این‌ حیوان‌، به‌ بهانه‌ «استحاله‌» می‌نویسد:

«استحاله‌ در رسائل‌ عملیه‌ به‌ عملی‌ اطلاق‌ می‌شود که‌ در آن‌ جنس‌ چیز نجس‌ به‌ گونه‌یی‌ عوض‌ شود که‌ به‌ صورت‌ چیز پاکی‌ درآید. مثل‌ آنکه‌ چیز نجسی‌ مثل‌ چوب‌ بسوزد و خاکستر شود یا سگ‌ در نمکزار فرو رود و نمک‌ شود، ولی‌ اگر جنس‌ آن‌ عوض‌ نشود مثل‌ آنکه‌ گندم‌ نجس‌ را آرد کنند یا نان‌ بپزند نمی‌شود. انجام‌ عملیات‌ و پروسه‌های‌ مختلفی‌ که‌ روی‌ اجزا و بافت‌ کلاژن‌ حیوانات‌ صورت‌ می‌گیرد، همان‌طور که‌ قبلا نیز ذکر شد تغییری‌ در ماهیت‌ مواد به‌ وجود نمی‌آورد، تنها واکنشی‌ که‌ صورت‌ می‌گیرد هیدرولیز ناقا بافت‌ است‌ که‌ این‌ هم‌ تغییری‌ در ماهیت‌ کلاژن‌ و اینکه‌ جنس‌ آن‌ عوض‌ گردد و به‌ چیز دیگری‌ تبدیل‌ شود نیست‌. همچنین‌ است‌ اضافه‌ کردن‌ رنگ‌ و محافظ‌ و ....»
وبالاخره‌...!
امروزه‌ در ایران‌ تنها شرکت‌ تولید پوکه‌های‌ کپسولهای‌ دارویی‌، شرکت‌... است‌ که‌ در..... قرار دارد. به‌ دنبال‌ پیگیری‌هایی‌ که‌ انجام‌ شده‌ و گفت‌وگو با یکی‌ از کارشناسان‌ سابق‌ این‌ کارخانه‌ که‌ نمی‌خواهد نامش‌ فاش‌ شود، به‌ نظر می‌رسد این‌ کارخانه‌ هنوز نیز با وجود امکان‌ استفاده‌ از مواد دیگر برای‌ تهیه‌ ژلاتین‌ از پوستهای‌ خوک‌ برای‌ این‌ امر استفاده‌ می‌کند. حال‌ باید پرسید این‌ کارخانه‌ با چه‌ مجوزی‌ و با چه‌ استدلالی‌، روزانه‌ صدها هزار پوکه‌ کپسول‌ خوراکی‌ تولید می‌کند؟ بخش‌ بهداشت‌ سازمان‌ بازرسی‌ کشور، پس‌ از مدتی‌ طفره ‌رفتن‌ با سوال‌،در پاسخ‌ تنها به‌ یک‌ جواب‌ کوتاه‌ اکتفا می‌کند: «مشکلی‌ ندارد. اجازه‌ شرعی‌ آن‌ گرفته‌ شده‌ است‌. مجوز شرعی‌ کتبی‌ دارند» وزارت‌ بهداشت‌ نیز در اقدامی‌ مشابه‌، با جوابی‌ چند خطی‌ در این‌ خصوص‌ می‌گوید: بر اساس‌ شرع‌، چنانچه‌ استحاله‌ صورت‌ گرفته‌ باشد مصرف‌ آن‌ مشکلی‌ ندارد!» معمولا شیوه‌ گرفتن‌ مجوز شرعی‌ از مراجع‌ به‌ این‌ صورت‌ است‌ که‌ سوال‌ به‌ صورت‌ کتبی‌ مطرح‌ می‌شود و مرجع‌ عالیقدر مورد نظر، زیر آن‌ فتوای‌ خود را می‌نویسد.در این‌ مورد بخصوص‌ سوال‌ اینچنین‌ مطرح‌ می‌شود که‌ در فرآیند تولید دارو، چنانچه‌ از مواد مشابه‌ با اشیای‌ حرام‌ استفاده‌ شود آیا اشکالی‌ دارد؟
از لحاظ‌ شرعی‌ پاسخی‌ که‌ به‌ این‌ سوال‌ داده‌ می‌شود چنین‌ است‌: «در موارد مصرف‌ دارویی‌، «اگر» جایگزینی‌ وجود نداشته‌ باشد، مصرف‌ این‌ مواد اولیه‌ در مصارف‌ پزشکی‌ اشکالی‌ ندارد.» اما اگر «جایگزین‌» دیگری‌ وجود داشته‌ باشد چطور؟
در این‌ صورت‌ پاسخی‌ که‌ داده‌ می‌شود از لحاظ‌ شرعی‌ دارای‌ مضمونی‌ بدین‌ شرح‌ است‌:چنانچه‌ بر روی‌ این‌ ماده‌ «استحاله‌» صورت‌ گرفته‌ و این‌ ماده‌ حرام‌ تغییر ماهیت‌ شیمیایی‌ داده‌ باشد، مصرف‌ آن‌ «حلال‌» است‌. مسوولان‌ مربوطه‌ نیز مسلما با استناد به‌ همین‌ پاسخ‌ها است‌ که‌ می‌ گویند: تولید این‌ کپسول‌ها با مجوز شرعی‌ است‌. چرا که‌ «استحاله‌» صورت‌ گرفته‌ است‌. در حالی‌ که‌ از لحاظ‌ شیمیایی‌ و کارشناسان‌ این‌ علم‌، «استحاله‌» صورت‌ نگرفته‌ و پوست‌ خوک‌ در این‌ فرآیند، تنها با تغییرات‌ فیزیکی‌ همراه‌ است‌! تولید «ژله‌» از مواد اولیه‌ گیاهی‌ سال‌ها است‌ که‌ در بسیاری‌ از کشورهای‌ اسلامی‌ از جمله‌ مالزی‌ رایج‌ شده‌ است‌. هرچند این‌ فرآیند هزینه‌ بالاتری‌ را در بردارد. «ژله‌»های‌ خوراکی‌ موجود در بازار ایران‌، نمونه‌یی‌ از پودرهای‌ ژله‌یی‌ وارداتی‌ تولید شده‌ توسط‌ همین‌ کشورها است‌. براستی‌ چرا نباید جامعه‌ و مردم‌ از وجود چنین‌ شبهاتی‌ آگاه‌ شوند!

بنابراین ژلاتین با منشاء خوکی که در ترکیب داروها یا پوشش آنها مورد استفاده قرار می گیرد مشمول استحاله نبوده و طبق فتاوای مراجع تقلید حرام می باشند.

علاقمندان جهت مطالعه متن کامل گزارش به آدرس ذیل مراجعه نمایند:

http://www.aftabir.com/articles/view/social/other/c4c1120122357p2.php/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%83%D9%BE%D8%B3%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D9%83%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85

 

یک داروی حاوی ترکیبات حرام با قیمت بسیار گزاف در حال توزیع در داروخانه های کشور است.
به گزارش رجا، به‌تازگی داروی مکمل ساخت شرکت “Schiff” کشور امریکا با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌نام “Move Free Advanced” در حال فروش در داروخانه‌های کشور است که مطابق اظهارات مشخص شرکت سازنده حاوی ترکیبات حرام خوکی است.

بررسی خبرنگار رجا نشان می‌دهد که علاوه بر مشکلات متعدد فوق، این داروی مکمل با قیمت بسیار زیادی در حال فروش به هموطنان است و سود سرشاری را نصیب واسطه ها و دلالان فروش این دارو کرده است.

بهای این دارو در داروخانه های کشورهای اروپایی و امریکایی در حدود ۱۹ الی ۲۰ دلاربوده ولی این داروی مکمل با قیمتی در حدود ۷۰ هزار تومان یعنی معادل ۵۷ دلار و در حدود سه برابر قیمت عرضه خارجی آن در حال فروش در داروخانه های کشور است.

بر روی جعبه های این داروی مکمل به‌صورت مشخص قید شده :

Chondroitin Sulfate is derived from bovine and porcine sources

یعنی ترکیبات ژلاتینی این دارو از منابع خوکی و گاوی تهیه و مشتق شده است

بر اساس آئین نامه های مصوب، معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که به‌تازگی نیز به سازمان غذا و داروی کشور تغییر ساختار داده و بر اساس اظهارات مسئولان این سازمان اختیارات گسترده تری نسبت به قبل به این سازمان واگذارشده است، وظیفه اعطای مجوز واردات و نظارت بر کیفیت داروها و نیز قیمت گذاری بر آنها را بر عهده دارد.

با مراجعه با پایگاه اطلاع رسانی این سازمان (fdo.behdasht.gov.ir) و نیز شرکت وارد کننده این مکمل دارویی (شرکت افق دارو پارس) مشخص می‌شود که هیچ ممانعت و یا اطلاع رسانی ویژه ای در مورد مشکلات این مکمل نشده، بلکه در پایگاه اینترنتی شرکت وارد کننده و دیگر سایت های تبلیغاتی داخلی، تبلیغات فراوان فروش این دارو مشاهده می‌شود

http://www.basir-news.com

«سیروس روستا» رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرکزی دامداران کشور ضمن ابراز نگرانی از کیفیت شیرخشک های وارداتی، اعلام کرد: نسبت به آزاد شدن واردات شیر خشک که بدون نظارت انجام می شود، اعتراض داریم.
وی در گفت وگو با مهر گفت: در چند ماه گذشته مردم طعم محصولات لبنی سالم را چشیدند اما در این شرایط واردات شیرخشک ضربه زدن به تولیدات داخل است.
وی با اشاره به این که از 26 بهمن امسال تعرفه کاهش یافته و واردات شیرخشک آزاد شده است، تصریح کرد: شیرخشک می تواند کیفیت ماست و شیر را تغییر دهد.
روستا متذکر شد: عده ای به خاطر سوددهی به دنبال استفاده از شیرخشک وارداتی هستند، ضمن این که شیرخشک استانداردی که باید وارد شود به مراتب قیمت آن بالاتر از قیمت شیرخشک هایی است که در حال حاضر وارد می شود و به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.
وی با اشاره به نگرانی دامداران بابت کیفیت شیرخشک های وارداتی، تصریح کرد: شیرخشک های وارداتی از بازارهای غیراستاندارد تهیه و کیفیت آن بسیار پایین است.
وی افزود: در گذشته نیز با واردات شیر خشک، کارخانجات شیر خام را با کمترین قیمت از دامدار خریداری کردند.
 

حکایت ذیل پاسخی است به دو گروه: یکی آنان که توانایی های طب سنتی را باور ندارند و دیگر، آنان که به دنبال انحصار در طب سنتی هستند و می گویند فقط افرادی مجاز به طبابت به شیوه سنتی اند که دوره طب رایج غربی را طی کرده و پزشک باشند.

بنده با افرادی که با ادعاهای عجیب و غریب و غیر مستند به دنبال جلب مشتری هستند (پزشک، عطار و ....) کار ندارم و البته معتقدم باید با آنان برخورد شود ولی از سوی دیگر انحصار در طب سنتی را درست نمی دانم و به نظرم می رسد که باید معیارهایی تعریف شود تا غیر پزشکان با تجربه در این طب که معلومات خود را سینه به سینه از پدران خود دریافت کرده اند (نه این که صرفا دوره ای در طب سنتی گذرانده باشند) ارزیابی شده و در صورتی که مورد تایید قرار گرفتند به آنها در حیطه ای که در آن تبحر دارند اجازه فعالیت داده شود.

«مخبرالسلطنه» در کتاب «خاطرات و خطرات» نقل کرده است :

جهانگیرخان وزیر صنایع اواخر دوره قاجار به قانقاریا مبتلا شد .معالجات اطباى معروف مؤثر نگردید. پزشک مخصوص دربار، آقاى دکتر تولوزان فرانسوى تنها چاره را قطع پاى جناب وزیر دانست و گفت: براى نجات ایشان لازم است هرچه زودتر آن پا بریده شود. خبر قطع پاى جهانگیرخان به گوش خانمهاى اندرون رسید. آن ها بناى مخالفت را گذاشتند ولى تصمیم همان بود که پزشک فرانسوى گرفته بود. خانم ها پیغام دادند حال که مى خواهید پاى آقاى وزیر را قطع کنید، اجازه دهید میرزاحسن، جراح باشى محلّه هم بیاید و عیادتى از پاى آقا بکند و در قطع پا با ایشان مشورتى بشود. میرزا حسن وقتى از پاى آقا معاینه به عمل آورد گفت: هیچ احتیاجى به قطع پا نیست و من تعهد مى کنم که ظرف 11 روز آن را معالجه کنم. وقتى ادعاى میرزا حسن حکیم را به اطلاع دکتر تولوزان رساندند، او سخت عصبانى شد و گفت: این پدر سوخته بی جهت لاف می زند. این پا باید هرچه زودتر قطع شود و گرنه موجب مرگ جهانگیرخان می شود. ولى اهل منزل معتقد بودند که باید به میرزا حسن حکیم فرصت داده شود، شاید بتواند در عرض یازده روز آن را معالجه کند و اگر در عرض این مدت نتوانست، آن وقت آقاى دکتر تولوزان پا را قطع نماید. بالاخره معالجه پا به میرزا حسن محول شد. میرزا حسن در سه نوبت زالوى زیادى به پاى بیمار ریخت و بعد از سه نوبت ضمادى که خود ساخته بود به پا مالید و درست روز یازدهم از اطرافیان بیمار خواست تا از آقاى دکتر تولوزان دعوت کنند که پا را ملاحظه کند. دکتر تولوزان وقتى پا را دید بهبود آن را تأیید کرد و از این که قبلاً به میرزا حسن ناسزا گفته بود معذرت خواست و گفت: من خود سزاوار ناسزا هستم و صورت او را بوسید و دویست تومان به میرزا حسن داد.یکی از شاخص های ارزیابی سطح بهداشت و درمان در کشورها نسبت تخت بیمارستانی به جمعیت است. در کشورهای توسعه یافته این نسبت بین 10-3 تخت به ازای هر 1000 نفر جمعیت متغیر است. بر همین اساس مسئولین ما هم تلاش می کنند تا تعداد تختهای بیمارستانی را به استانداردهای جهانی برسانند

در همین راستا آقای دکتر سید حسن امامی رضوی معاونت محترم درمان وزارت بهداشت صبح جمعه 22 اردیبهشت در حاشیه همایش مدیران علوم پزشکی قطب شمال، افزایش تخت های بیمارستانی را در دولت نهم و دهم کم نظیر دانست و گفت: طرح های فراوانی در دولت های نهم و دهم به بهره برداری رسیده که ظرفیت تخت های بیمارستانی را افزایش داده است. وی اظهار داشت: طرحهای این حوزه با روند خوبی در حال ساخت و ساز است و امیدواریم با اختصاص اعتبارات مناسب شاهد بهره برداری این طرحها در آینده نزدیک باشیم.

حال به مصاحبه دیگر ایشان که تیرماه سال گذشته انجام شده توجه فرمایید:
سلامت نیوز : معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با مسیری که جامعه و مردم پیش می‌روند، 30 سال آینده باید به میزان تخت‌های بیمارستانی کنونی تخت دیالیز داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، دکتر سید حسن امامی رضوی گفت: ما در حوزه درمان مجبور به پاسخگویی به بیماری‌های مردم هستیم. اما اگر پیشگیری از بیماری توسط جامعه و کل دستگاه‌های ذیربط، انجام نشود، هزینه‌ها افزایش می‌یابد.
وی افزود: به دلیل عدم تحرک، چاقی، استرس، سوء تغذیه و دیگر مسائل مربوط به تغییر شیوه و سبک زندگی، دیابت و فشارخون افراد جامعه را تهدید می‌کند و با این مسیری که پیش می‌رویم در سی سال آینده باید به اندازه تخت‌های بیمارستانی کنونی تخت دیالیز داشته باشیم؛ یعنی 100 هزار تخت. امامی رضوی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 15 درصد مردم به بیماری دیابت مبتلا هستند، گفت: در حال حاضر 3 هزار تخت بیمارستانی دیالیز در کشور داریم اما پاسخگوی نیازها نیست.

(http://salamatnews.com/viewNews.aspx?ID=30316&cat=1)

اولا اینجانب قبلا هم گفته ام و مجددا تاکید می کنم : این که گسترش غیر عادی آمار بیماریها در کشور را صرفا به گردن عدم تحرک، چاقی، استرس، سوء تغذیه و مسائل مربوط به شیوه و سبک زندگی اندازیم قابل پذیرش نیست چون این عوامل در جوامع آمریکایی و اروپایی هم وجود دارد ولی در اینجا هم آمار گسترش بیماریها بیشتر و هم سن بروز آنها پایین تر است! لذا از مسئولین انتظار داریم علت بدتر بودن وضعیت ما را صراحتا بیان کرده و بعد بگویند برای رفع آن چه کرده اند؟

ثانیا بنده نمی گویم که بیمارستان نسازیم و تعداد تختها را زیاد نکنیم بلکه می خواهم بگویم وقتی تلفات ما از یک بیماری (نارسایی کلیه) آنقدر سرسام آور است که در آینده نه چندان دور فقط به یکصد هزار تخت دیالیز نیاز داریم، دلخوش کردن به این که داریم در جهت نزدیک شدن به استانداردهای سازمان جهانی بهداشت حرکت می کنیم، بسیار ساده اندیشانه است و شبیه این می ماند که بگویند سونامی به سمت شهر شما می آید ولی ما مشغول آموزش غریق نجات و توزیع جلیقه های نجات شویم. به بیان دیگر رسیدن به این استانداردها زمانی با ارزش است که شرایط عادی باشد لیکن با این وضعیت که داریم پیش می رویم حتی اگر به بالاترین استاندارد از نظر تعداد تخت برسیم، باز هم کفاف ما را نخواهد داد.

البته بعید نیست آن زمان برخی مسئولین وزارت بهداشت با خرسندی اعلام کنند که ما کشور را از نظر تخت به سطح جهانی رساندیم و بقیه اش مربوط به سبک زندگی مردم است و ربطی به ما ندارد!

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/

امید است که مسئولین خدوم ما در وزارت بهداشت، همت خود را بیشتر صرف شناخت و رفع ریشه مشکلات نمایند

مدتی بود که می خواستم راجع به تک فرزندی و عوارض آن مطلبی بنویسیم که شاهد از غیب رسید . گزارش سرکارخانم تیموری (در روزنامه کیهان مورخه 26/2/91 درج شده و در ذیل آمده است) برخی از ابعاد این معضل را به خوبی نشان داده است . بنده نیز در سابقه 15 سال طبابت خود به دفعات شاهد بوده ام که تک فرزندها بد تربیت می شوند و والدین شان نیز که همیشه نگران آسیب دیدن تنها سرمایه زندگی خود هستند مبتلا به اضطراب و زندگی پر استرس می باشند . در یک مورد هم شاهد وضعیت پدر و مادری بودم که بعد از فوت تنها پسر 20 ساله شان در سانحه رانندگی، دچار جنون شده بودند. لذا همواره به والدین توصیه می کنم، قبل از تصمیم به تک فرزندی حداقل از قدرت روانی خود برای مواجه شدن با استرس ها و خدای ناکرده حوادثی که تنها محصول زندگی مشترک شان را تهدید می کند، اطمینان حاصل کنند و به خانواده هایی که سطح فرهنگی و مذهبی بالایی دارند و تا حدی از تمکن مالی نیز برخوردارند قویاً سفارش می کنم که از تک فرزندی بپرهیزند و جهت ازدیاد نسل صالحان تلاش کنند.

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/

به نام خدا و با عرض سلام

از اصول مسلم در طب اسلامی پرهیز از مصرف دارو در
اولین مواجهه با بیماری و اولویت دادن به روشهای پاکسازی است
و در آن زمان که
صرفا داروهای گیاهی وجود داشت نیز تاکید بر این بوده که پاکسازی مقدم بر خوردن
داروست.

امیر مومنان علی علیه السلام در جمله ای بسیار زیبا و
بلیغ این اصل مهم را تبیین فرموده اند:

« هیچ دارویی نیست جز این که بیماری را بر می انگیزد و
هیچ چیز برای بدن مفیدتر از این نیست که از چیزی که به آن احتیاج ندارد پرهیز کند»

بعضی از همکاران طی سالیان گذشته بر ما خرده گرفته اند که
بیش از آنچه در منابع طب سنتی آمده بر انجام روشهای پاکسازی مثل حجامت و فصد تکیه
می کنیم در صورتی که اگر دارای درک صحیح از شرایط زندگی و بدنهای امروز باشیم،
اجتهاد این واقعیت که روشهای پاکسازی بر تجویز دارو (حتی گیاهی) مقدم است، دشوار
نخواهد بود.

امروز، منافذ و مجاری بدنهای دچار امتلاء از اخلاط را
می توان به خیابانی پر ترافیک تشبیه کرد. و روشن است که اکتفا کردن به تجویز
داروهای گیاهی در این شرایط مانند این است که بخواهیم در این راه بندان با سرعت
حرکت کنیم.

متاسفانه بسیاری از اطبای سنتی ما شرایط فعلی را
دریافت نکرده لذا در اولین مواجهه با بیمار، به تجویز مقادیر زیادی از داروهای
گیاهی می پردازند که این کار ضمن تحمیل هزینه زیاد به بیماران نتیجه مورد انتظار را
هم نخواهد داشت
و بنده به تجربه دیده ام که بیماران به چنین درمانهایی پاسخ
مناسب نمی دهند و بعضا از طب سنتی هم سرخورده می شوند.

علت این که برخی مطرح می کنند، طب سنتی دیر تاثیر می
گذارد یا در بعضی بیماران اثر ندارد بی توجهی به همین اصل مهم است. در واقع اشتباه
پزشک در طی کردن صحیح مراحل درمان به حساب ضعف یا ناکارآمدی طب سنتی گذاشته می
شود.

این حقیقت نه تنها در طب که در مسائل اخلاقی هم ساری و
جاری است. در خودسازی هم اساتید فن می گویند تهذیب نفس و ترک گناه مقدم بر انجام
عبادات مستحبی است

اول ای دل دفع شر موش کن                      وانگهی در
جمع گندم کوش کن

فردی که مبتلا به گناهان است عباداتش او را به سلامت نفس
نمی رساند و بدنی که دچار امتلاء از اخلاط است داروها (نه شیمیایی و نه گیاهی) برای
او شفابخش نخواهد بود.

اینجانب جهت تبیین این اصل مهم مقاله ای نوشته ام با
عنوان: "اهمیت و جایگاه پاکسازی بدن در طب اسلامی سنتی"

و از دست اندرکاران نشریه گنجینه ثقلین دانشگاه
فردوسی
به خاطر چاپ این مقاله تشکر میکنم. علاقمندان جهت مطالعه مقاله می
توانند به وبلاگ این نشریه دانشگاهی به آدرس ذیل مراجعه نمایند.

http://www.ganjine88.blogfa.com/post-181.aspx

 

 

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/

همه می دانند که سزارین عوارض زیادی را هم برای مادر و هم
برای فرزند به همراه دارد و از قضا طب رایج و طب سنتی هر دو در مخالفت با آن (مگر
در موارد واقعاً ضروری) اتفاق نظر دارند ولی با این حال آمار آن به طور فزاینده ای
افزایش یافته است به گونه ای که شغل و رشته تحصیلی مامایی در کشور ما تقریبا به
تقویم تاریخ پیوسته است.

میزان انجام سزارین در سایر کشورها بین 5 تا 15 درصد است
درحالی که این میزان در ایران طبق آمار رسمی  5 برابر گزارش شده و به نظر می رسد
حتی بیشتر است. شما امروز به ندرت خانمی را می بینید که طبیعی زایمان کند.

این که چرا وضعیت ما از نظر آمار سزارین نیز بدتر از سایر
نقاط دنیاست به دو علت اصلی بر می گردد :

1) ناآگاهی مادران که سزارین را از زایمان طبیعی بهتر می
دانند و یا از زایمان طبیعی می ترسند (ترسانده می شوند)

2) راحت طلبی و سودجویی برخی از متخصصان زنان و
زایمان

علت اول باعث می شود که بانوان خودشان سزارین را درخواست
کنند و علت دوم که مهمتر و تاثیرگذارتر است باعث می شود که حتی وقتی خانم ها تقاضای
زایمان طبیعی را دارند به خواسته شان توجه نشود و بهانه ای برای سزارین شان
بتراشند.

چرا علت دوم مهمتر است ؟

چون بارها شده آگاهی لازم را به خانم باردار داده و او
راضی به انجام زایمان طبیعی نموده ایم و پزشک زنان هم برای جلب مشتری، در بدو امر
تظاهر به موافقت نموده است ولی در لحظه آخر اظهار داشته که زایمان طبیعی خطرناک
است، لگن شما کوچک است، نبض بچه فلان است و ......

به همین دلیل است که آقای دکتر امامی رضوی معاون محترم
درمان وزارت بهداشت بهمن ماه سال گذشته با اشاره به رشد آمار زایمان سزارین در
کشور، گفتند:‌ بهترین راه برای کاهش سزارین همکاری متخصصان زنان و زایمان است.
ایشان کاهش آمار سزارین را از مهمترین وظایف متخصصان زایمان دانسته و اذعان
داشتند که در حال حاضر این اراده در متخصصان زنان و زایمان کشور وجود
ندارد

(http://www.alef.ir/vdcjv8evauqexaz.fsfu.html?142717)

در یک مورد جالب پزشک زنان در مرحله آخر زایمان به یکی از
اقوام ما گفته بود: «مگر حیوانی که می خواهی مثل گاو زایمان کنی !!؟» و او را
سزارین کرد.

بنابراین به نظر می رسد معضل اصلی ما، متخصصان زنانی
هستند که یا اعتقادی به زایمان طبیعی ندارند و یا دنبال روش سریعتر با درآمد بیشتر
هستند.

بر همین اساس به خانم ها توصیه می کنیم حتماً قبل از
زایمان پزشکی را شناسایی کنند که هم معتقد به زایمان طبیعی و متعهد در برابر سلامت
مادر بوده و هم از تقوای لازم برای چشم پوشی از سود بیشتر برخوردار باشد. انشاء
الله به زودی در مورد مهمترین عارضه سزارین از دیدگاه طب سنتی که غلبه بلغم استُ
مطالبی را عرض خواهم کرد.

 

چهارشنبه ای که گذشت، نمایندگان جدید ملت در مجلس شورای
اسلامی به بررسی مشکلات بخش کشاورزی پرداختندکه در رسانه ها از آن به عنوان اولین
گام مثبت مجلس نهم تعبیر شد. بنده نیز این توجه و رویکرد مجلس را به فال نیک می
گیرم. انشاء الله با پیگیری خانه ملت شاهد نتایج میمون آن باشیم.

با این وجود وقتی به متن بحثهای رد و بدل شده دقت کردم
متوجه شدم به معضلات اصلی پرداخته نشده است. این که بیشترین سود در کشاورزی نصیب
دلال ها می شود و یا این که فارغ التحصیلان کشاورزی بیکارند، اگرچه در جای خود مهم
و پرداختن به آن ضروری است لیکن ریشه مشکل جای دیگری است و ظاهرا از چشم نمایندگان
محترم مغفول مانده است.

تصور بفرمایید که محصولات کشاورزی به مقدار کافی و با
قیمت مناسب به دست مردم برسد، دست دلال ها کوتاه و برای فارغ التحصیلان نگون بخت
رشته های کشاورزی هم اشتغال زایی شود ولی ظرف چند سال آینده شاهد سونامی سرطان در
ایران اسلامی باشیم. آیا همت وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان محترم همین است؟

آیا نباید نمایندگان ملت در مجلس، به مصداق کلام
خداوند متعال که فرمود : "فالینظر الانسان الی طعامه" با دیدی عمیق و موشکافانه به
موضوع نگریسته و از وزارتخانه های مربوطه توضیح بخواهند که در مقابله با این تهدید
خاموش چه کرده اند و چه برنامه ای دارند؟

آیا می توان مواد غذایی آلوده بر سفره مردم گذاشت و
آنها را مبتلا به سرطان و از زندگی ساقطشان کرد و آنگاه انتظار داشت که خداوند
متعال در تلاشهایمان برکت گذارد و مشکلات کشاورزی ما حل شود؟

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1391/03/19ساعت 13:18  توسط دکتر رضا منتظر  | 

نظر بدهید

رئیس اداره بهداشت کشاورزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
هشدار داد هرچند باقیمانده سموم روی میوه ها علامت خاصی ندارد اما چسبناک
یا براق بودن، نشانه باقیماندن سموم روی آنها است.
«رضا عزتیان» در گفت
وگو با ایرنا افزود: همچنین برخی میوه های آغشته به باقیمانده سموم، دارای
بو و طعم مواد شیمیایی مانند نفت هستند.
وی خاطرنشان کرد: اگر میوه ای،
طعم و بویی غیرطبیعی داشته باشد بطور قطع از مواد شیمیایی برای رشد و به عمل آوری
آنها استفاده شده است.
رئیس اداره بهداشت کشاورزی وزارت بهداشت از مردم خواست
مراقب سموم باقیمانده در میوه ها و سبزی ها باشند.
عزتیان درباره نظارت بر
استفاده از آفت کش ها در میوه ها نیز گفت: دستگاه های مربوطه ناظر بر اجرای قوانین
در این زمینه هستند اما اگر مردم و تولیدکنندگان، نسبت به شرح وظایف خود آشنا شوند
به پیشگیری از مسمومیت های ناشی از سموم باقیمانده روی میوه ها کمک می کنند.http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/


وزیر بهداشت اردیبهشت سال گذشته در حاشیه مراسم روز جهانی ماما در جمع
خبرنگاران گفت:20 تا 23 درصد زایمان ها در بیمارستان های دولتی به روش سزارین صورت
می گیرد!!!!

از دو حال خارج نیست: یا ایشان اطلاع از آمار سزارین ندارند و
یا ترجیح داده اند شرایط را بهتر از آنچه هست گزارش دهند. در اینجا آمار سزارین در
بیمارستانهای دولتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران را آوردم تا به عمق فاجعه و
خیانتی که در حق مادران ایرانی در حال وقوع است پی ببرید:

salamatnews.blogsky.com/1391/01/05/post-144

شهریور نود

درصد سزارین

جمع کل

تعداد زایمان طبیعی

تعداد سزارین

نام بیمــارستــــان

%55

877

392

483

شهید اکبرابادی

%46

99

53

46

ضیائیـــــــــان

%79

43

9

34

فیـــــــــــروزگر

%67

178

59

119

ولیعصـــــــــــــر

%71

412

117

295

زایشگــــــاه آرش

%70

68

20

48

رســـــول اکرم

%71

148

43

105

شریعـــــــتی

%70

209

62

147

میرزا کوچک خان

مهرماه نود

%63

773

334

438

شهید اکبرابادی

%30

91

64

27

ضیائیـــــــــان

%90

30

3

27

فیـــــــــــروزگر

%61

155

60

95

ولیعصـــــــــــــر

%66

373

123

249

زایشگــــــاه آرش

%70

55

16

39

رســـــول اکرم

%72

154

42

112

شریعـــــــتی

%68

188

60

128

میرزا کوچک خان

آبان ماه نود

%55

803

358

445

شهید اکبرابادی

%50

108

54

54

ضیائیـــــــــان

%79

43

9

34

فیـــــــــــروزگر

%59

150

56

94

ولیعصـــــــــــــر

%69

383

117

265

زایشگــــــاه آرش

%83

55

9

46

رســـــول اکرم

%75

149

37

112

شریعـــــــتی

%60

191

75

116

میرزا کوچک خان

همانطور که مشاهده می کنید در کل تعداد زایمانهای صورت گرفته در شهریور
نود تعداد 1277 مورد سزارین صورت گرفته است که می شود 62٪ کل زایمانها

و در مهـرماه نود: تعداد 1115 مورد سزارین صورت گرفته است که می شود 61٪
کل زایمانها

و در آبانماه  نود: تعداد 1166 مورد سزارین صورت گرفته که می شود 62٪ کل
زایمانها

عدد ۶۰ درصد کجا و رقم ۲۳ درصدی که وزیر محترم می گوید کجا؟

وقتی آمار در بخش دولتی بالای ۶۰ درصد است در بخش خصوصی چه خبر است؟

حال بفرمایید چرا وزارت بهداشت در ارائه آمار سزارین خست به خرج
می دهد؟

آیا قرار است منافع آن تعداد از متخصصان زنان و زایمان که وجدان
کاری ندارند حفظ شود یا وزارت بهداشت نمی تواند این اوضاع نابسامان را کنترل کند و
لذا صورت مسئله را پاک می کند؟http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/


در مورد عواقب سزارین مطالب زیادی گفته شده لیکن کمتر به
تبیین آن از زبان طب سنتی پرداخته شده است.

دوستان صاحب مطالعه در طب سنتی می دانند که اساس سلامت
بدن حفظ تعادل مزاج است. زمانی یکی از این اخلاط غلبه پیدا کند بیماری پدید می آید
. به قول سعدی (علیه الرحمه):

چهار طبع مخالف سرکش                  چند روزی بوند  با
هم خش

چون یکی زین چهار شد غالب             جان شیرین برآید از
قالب

و می دانند که یکی از اخلاط چهارگانه بدن، بلغم است که
طبیعت سرد و مرطوب دارد.

در میان اخلاط چهارگانه، غلبه بلغم به نوعی از بقیه بدتر
است زیرا منشاء امراض مزمن و صعب العلاج خصوصاً در خانم ها می شود .

بنده به تجربه دیده ام آنچه بیش از هرچیز دیگر خانمها را
دچار غلبه بلغم می کند، اعمال جراحی و در راس آن سزارین است که هرچه دفعات آن بیشتر
باشد غلبه بلغم بیشتر و در سنین پایین تر بروز می کند. برخی از علائم و عواقب غلبه
بلغم عبارتند از: افسردگی، افزایش وزن و چاقی (حتی با رعایت رژیم غذایی)، درد
مفاصل، ورم اندام، کسالت و رخوت، خواب آلودگی، کمخونی، ضعف و بی حالی، عدم تحمل
گرسنگی، نفخ معده، کاهش میل جنسی، سرطان و ..... همه این علائم در طب سنتی ناشی از
غلبه سردی و رطوبت (بلغم) است و اگر دقت کنید ملاحظه خواهید کرد که این علائم در
خانمهایی که سزارین شده اند به وفور دیده می شود. ظاهرا طبیعت سرد داروهای بیهوشی و
نیز خونریزی زیادی که حین عمل از بافت گرم و پرخونی مثل رحم اتفاق می افتد، زمینه
را برای غلبه واضح بلغم مهیا می کند. بنابراین اصلی ترین عارضه ی سزارین که کمتر
کسی بر آن آگاهی دارد غلبه خلط بلغم در همان دوران جوانی است. به این ترتیب ستون
خانواده که مادر است و باید سالهای سال به سایرین انرژی بدهد و فرزندان خود را
تربیت کند، ظرف مدت کوتاهی از حیز انتقاع ساقط می شود
و سایر اعضای خانواده
باید مابقی عمر مادر را در خدمت او بوده و وقت خود را صرف آمد و شد او به مطب
پزشکان متعدد با تخصصهای مختلف مانند روانپزشک، گوارش، روماتولوژی و ...
نمایند.

البته با اصلاح تغذیه و مزاج تا حدودی می توان با غلبه
بلغم ناشی از سزارین مقابله کرد ولی تاکنون نتوانسته ایم مادر سزارین شده را به سطح
سلامت قبلی خود برگردانیم بعید هم می دانم که چنین چیزی شدنی باشد و این وظیفه ما
را در آگاهی دادن به همسران جوان دوچندان می کند.http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/


طی سالهای گذشته تعرفه سزارین همیشه بیشتر از زایمان
طبیعی بوده است چون اسم عمل جراحی روی آن می آید . حال آنکه زایمان طبیعی زمان و
انرژی بیشتری از پزشک می گیرد . همین عامل باعث شده است که غالباً متخصصان زنان و
زایمان ، روش سزارین را ترجیح بدهند تا در زمانی کوتاهتر به در آمدی بیشتر دست
یابند . در این شرایط نا برابر معدود پزشکانی هستند که آنقدر تعهد دارند که اجازه
زایمان طبیعی را به خانم باردار بدهند . 

چند روز قبل وزیر بهداشت در گفت وگو با ایسنا اعلام کرد
که تعرفه های زایمان طبیعی و سزارین از نظر ما یکسان شده و در دفتر جدید خودمان
تعرفه های طبیعی و سزارین را یکسان کرده ایم.

البته از نظر زمانی، زایمان طبیعی ده ساعت و سزارین
نیمساعت طول می کشد ولی امید است با افزایش هزینه زایمان طبیعی و رساندن آن به نرخ
سزارین، حداقل متخصصان زنانی که وجدان بیشتری دارند، اجازه زایمان طبیعی را به
خانمهای باردار بدهندhttp://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/


به نام خدا و با عرض سلام

از اصول مسلم در طب اسلامی پرهیز از مصرف دارو در
اولین مواجهه با بیماری و اولویت دادن به روشهای پاکسازی است
و در آن زمان که
صرفا داروهای گیاهی وجود داشت نیز تاکید بر این بوده که پاکسازی مقدم بر خوردن
داروست.

امیر مومنان علی علیه السلام در جمله ای بسیار زیبا و
بلیغ این اصل مهم را تبیین فرموده اند:

« هیچ دارویی نیست جز این که بیماری را بر می انگیزد و
هیچ چیز برای بدن مفیدتر از این نیست که از چیزی که به آن احتیاج ندارد پرهیز کند»

بعضی از همکاران طی سالیان گذشته بر ما خرده گرفته اند که
بیش از آنچه در منابع طب سنتی آمده بر انجام روشهای پاکسازی مثل حجامت و فصد تکیه
می کنیم در صورتی که اگر دارای درک صحیح از شرایط زندگی و بدنهای امروز باشیم،
اجتهاد این واقعیت که روشهای پاکسازی بر تجویز دارو (حتی گیاهی) مقدم است، دشوار
نخواهد بود.

امروز، منافذ و مجاری بدنهای دچار امتلاء از اخلاط را
می توان به خیابانی پر ترافیک تشبیه کرد. و روشن است که اکتفا کردن به تجویز
داروهای گیاهی در این شرایط مانند این است که بخواهیم در این راه بندان با سرعت
حرکت کنیم.

متاسفانه بسیاری از اطبای سنتی ما شرایط فعلی را
دریافت نکرده لذا در اولین مواجهه با بیمار، به تجویز مقادیر زیادی از داروهای
گیاهی می پردازند که این کار ضمن تحمیل هزینه زیاد به بیماران نتیجه مورد انتظار را
هم نخواهد داشت
و بنده به تجربه دیده ام که بیماران به چنین درمانهایی پاسخ
مناسب نمی دهند و بعضا از طب سنتی هم سرخورده می شوند.

علت این که برخی مطرح می کنند، طب سنتی دیر تاثیر می
گذارد یا در بعضی بیماران اثر ندارد بی توجهی به همین اصل مهم است. در واقع اشتباه
پزشک در طی کردن صحیح مراحل درمان به حساب ضعف یا ناکارآمدی طب سنتی گذاشته می
شود.

این حقیقت نه تنها در طب که در مسائل اخلاقی هم ساری و
جاری است. در خودسازی هم اساتید فن می گویند تهذیب نفس و ترک گناه مقدم بر انجام
عبادات مستحبی است

اول ای دل دفع شر موش کن                      وانگهی در
جمع گندم کوش کن

فردی که مبتلا به گناهان است عباداتش او را به سلامت نفس
نمی رساند و بدنی که دچار امتلاء از اخلاط است داروها (نه شیمیایی و نه گیاهی) برای
او شفابخش نخواهد بود.

اینجانب جهت تبیین این اصل مهم مقاله ای نوشته ام با
عنوان: "اهمیت و جایگاه پاکسازی بدن در طب اسلامی سنتی"

و از دست اندرکاران نشریه گنجینه ثقلین دانشگاه
فردوسی
به خاطر چاپ این مقاله تشکر میکنم. علاقمندان جهت مطالعه مقاله می
توانند به وبلاگ این نشریه دانشگاهی به آدرس ذیل مراجعه نمایند.

http://www.ganjine88.blogfa.com/post-181.aspx

 

http://www.tebbotahdidenarm.blogfa.com/

 


 


786

بقیه از مقاله دکتر منتظر:

طب و تهدید نرم

ب) سوء مدیریت و عدم نظارت : نمونه های آن عبارت است از :

· واردات بیش از حد تجهیزات پزشکی: مثلاً تعداد دستگاههای ام آر آی در تهران از کل کشور انگلستان بیشتر است لذا 94% تصویربرداری ها غیرضروری است که این امر باعث تحمیل هزینه فراوان به مردم و تحمل عوارض ناشی از اشعه شده است

· ورود فرآورده های آلوده مانند فاکتور های خونی حاوی ویروس هپاتیت و ایدز از شرکت فرانسوی مریو که صدها نفر بیمار مبتلا به هموفیلی و تالاسمی مبتلا شده و جان خود را از دست دادند. وزارت بهداشت محکوم به پرداخت دیه شد ولی وقتی مقرر شد از شرکت مریو شکایت شود، وزارت بهداشت منکر وجود هرگونه مدرک برعلیه این شرکت شد در حالی که عراق با همه اوضاع نابسامان خود از این شرکت غرامت دریافت کرد

· واردات واکسنهای آنفولانزای مشکوک از شرکت های صهیونیستی نوارتیس و گلاکسو

 

ج) هزینه های خانمان برانداز:

· به گفته معاونت درمان سالیانه 700 هزار نفر در اثر پرداخت هزینه های درمان همه دارایی خود را از دست می دهند مثلاً هزینه جراحی قلب در بخش خصوصی 50-30 میلیون تومان است

· هزینه هرنوبت IVF در مراکز دولتی 1.5 میلیون تومان است و زوجهای جوان برای تامین هزینه درمان بایدهمه دارایی خود را بدهند.

· هزینه درمان ام اس در ماه 5 میلیون تومان است

 

مقدمه دوم : هر حرکت موثر توحیدی یک جنبه نفی دارد و یک جنبه اثبات (لااله الاالله) و جنبه نفی آن مقدم و بر جنبه اثبات و مهمتر از آن است (فمن یکفر بالطاغوت و یومن بالله.)

بنظر می رسد این یک اصل اساسی است و هیچ مصلحت اندیشی نمی تواند آن را تعطیل کند. اگر چنین بود پیامبران الهی اینقدر درگیر نمی شدند و حرکت اصلاحی خود را بدون ایجاد حساسیت در مخالفین به پیش می بردند.

ظاهراً نقطه ضعف اساسی علاقمندان طب اسلامی در دانشکده طب سنتی همین اصل مهم است که آنها طب غربی و مظاهر آن را خوب و مورد اعتماد می دانند و مدام صحبت از تعامل این دو مکتب درمانی با هم می کنند و بین آن دو رابطه گرگ و میش قائل نیستند. نتیجه اش این شده که آن استاد معتقد به طب اسلامی، آنچه را که پیشرفت های طب غربی می پندارد، جزء طب اسلامی بر می شمارد و قائل به کلام حضرت امام خمینی (ره) که آن را «طب استعماری» نامید نمی باشد و تهدید هایش را نمی بیند.

 

بحث:

اولاً: اگر این آمار و ارقام دروغ است چرا توسط وزارت بهداشت و مسئولین آن اعلام شده و کسی هم آنها را رد نمی کند؟

پس اگر راست است باید وضعیت موجود را یک تهدید ملی و یک وضعیت بحرانی قلمداد کرد.

ثانیاً : گسترش آمار بیماریها در روستاها که از هوای سالمی برخوردارند و پایین تر بودن سن ابتلا به بیماری ها در ایران نسبت به کشور های غربی نشان دهنده آن است که نمی توان علت این بحران را صرفاً استرس، کم تحرکی، چاقی و آلودگی هوا دانست و قطعاً باید عوامل دیگری را مضاف بر عوامل یاد شده جستجو نمود.

ثالثاً : به نظر می رسد عوامل ذیل باعث شده تا وضعیت ما از نظر سطح سلامت و گسترش بیماریها و هزینه ها حتی از کشور های غربی بدتر باشد :

 

الف) مواد غذایی ناسالم : تولید و مصرف وسیع فست فود و مواد غذایی که حاوی انواع نگهدارنده های صنعتی می باشند (نیتریت،بنزوات سدیم و ...) و بنابر برخی گزارش ها میزان آنها در اغذیه ما حتی بیش از سایر نقاط دنیاست. و نیز مواد غذایی شبیه سازی شده مثل آبلیموی تهیه شده از کاه یا شیرهایی که بنا به اعتراف برخی مسئولین یک قطره شیر هم ندارند!

و جالب است که که دولت بعضاً برای تبدیل یک ماده غذایی مفید به مضر هزینه می کند، مثلاً شکر سرخ تهیه شده از نیشکر در خوزستان که ضد سودا و مفید برای مزاج است کیلویی 5000 تومان و نایاب می باشد در حالی که همین شکر وارد کارخانه شده بعد از افزودن مواد شیمیایی سفید کننده با حمایت دولت کیلویی1500 تومان عرضه می شود!

ب) استفاده وسیع از کود های شیمیایی در کشاورزی : چندی قبل وزیر بهداشت اعلام کرد استفاده از این کودها در کشور بیش از حد مجاز است و باعث سرطان می شود. کافی است به این آمار دقت شود تا به عمق فاجعه پی ببریم:

« میزان واردات کود شیمیایی به کشور در اولین سال ورود (1325)، یازده تن بوده که الآن به 4 میلیون تن در سال رسیده»

تاسف بارتر این که دولت برای واردات این حجم کود شیمیایی یارانه هم می پردازد..

ج) مصرف بیش از حد داروهای شیمیایی : میزان تجویز و مصرف دارو در ایران از کل اروپا بیشتر است ، استاندارد جهانی تجویز دارو در یک نسخه دو قلم است ولی در ایران بعضاً پزشک10 قلم دارو تجویز می کند و هیچ کس او را بازخواست نمی کند. تجویز داروهای کورتونی برای کوچکترین علائم مثل تب و سرماخوردگی به امری معمول تبدیل شده است . حذف طرح ژنریک نیز که از اوایل انقلاب برای مبارزه با سودجویی کارتلهای دارویی اجرا می شد نیز به این آشفته بازار دامن زده است

د) جراحی های غیر ضروری و سودجویانه :کافی است به این آمار دقت شود که میزان جراحی قلب در ایران با چین که 60 برابر ما جمعیت دارد برابر است. یعنی مردم ما با صرف هزینه فراوان، سلامت خود را می فروشند و هرگز به سطح سلامت قبلی باز نمی گردند. وزیر بهداشت ما متخصص زنان است ولی همچنان زایمان طبیعی امری نادر و تاریخی است.

نتیجه:

با دقت در شرایط موجود متوجه می شویم که موضوع پزشکی و سلامت برای ما یک موضوع امنیتی و استراتژیک است و تداوم وضع موجود در آینده ای نزدیک مارا از پای در می آورد و دیگر نیازی به جنگ برای تسلیم شدن ما نیست

آسیب های های موجود در حوزه سلامت را در چهار سطح کلی می توان فهرست نمود :

1-جانی 2- مالی 3- فرهنگی 4- اعتقادی

درک صحیح وضع موجود ما را به این نتیجه می رساند که اولین و مهمترین وظیفه بسیج ، محافظت از جامعه در برابر این تهدید نرم است .

اول ای دل دفع شر موش کن وانگهی در جمع گندم کوش کن

در برابر سونامی سد سازی نمی کنند بلکه مردم را آگاه می کنند تا فرار کنند. ابتدا باید مردم را آگاه کرد تا تهدید های طبی و تغذیه ای آنها را هلاک نکند، حضرت امام خمینی (مبدع واژه طب استعماری) نیز فرمودند هرکجا دیدید مسئولین گوش نمی کنند بروید به مردم بگویید.

این که می بینیم وزارت بهداشت دل ما را به تاسیس چهار تا دانشکده طب سنتی خوش و سر اساتید طب سنتی را به آن گرم می کند، این که شاهدیم موسسه تحقیقات حجامت برای کسب مدرک طب اسلامی به ارمنستان می رود و این که نظاره گریم حوزه های علمیه ما نسبت به این موضوع کاملاً خواب هستند، ناشی از عدم درک شرایط تهدید آمیز فعلی است.

مشکل امروز ما این نیست که از طب اسلامی یا طب سنتی برخوردار نیستیم، مشکل ما این است که وزارت بهداشت ما از نظر عملکرد و سیاستگذاری کاملاً وابسته است. وزارتخانه ای که اساس آن سکولارست با آمدن دولت اصولگرا و وزرایی که البته مومن و محجبه هستند مشکلش حل نمی شود. شخص آقای دکتر لنکرانی وزیر سابق و دکتر علویان معاون ایشان و نیز سایر معاونین بارها اعلام کرده اند که حریف مافیای حاکم بر سیستم پزشکی نمی شوند. و بدیهی است تا وضعیت چنین باشد مردم روی سلامت را نخواهند دید و سایر اقدامات روبنایی است.

 

نقش شخصیت ها و نهادها در این راستا:

1- به چالش کشاندن وزارت بهداشت:

قطعاً این که مقام معظم رهبری در مورد کرسیهای آزاد اندیشی فرمودند، 100 بار گفتم و انجام ندادید، حوزه بهداشت و سلامت را هم شامل می شود. در شرایطی که وزارت بهداشت کوچکترین حرکتی در این جهت انجام نمی دهد، جا دارد که مراکز علمی دانشگاهی و همه نهادهای انقلابی با برقراری این کرسیها، مسئولین وزارتخانه را به جد به چالش بکشد تا موظف شوند علت وضع موجود را توضیح دهند و بگویند برای رفع آن چه کرده اند؟ توضیح دهند که :

· چرا آمار پیشرفت بیماریها (بنا بر گزارش خودشان) بیش از هرجای دیگر دنیاست ؟

· چرا آمار جراحی قلب ما با چین برابر است ؟

· چرا فقط در ایران این تعداد دختر جوان مبتلا به ام اس داریم؟

· چرا سن بروز بیماریها در کشور ما پائیین تر است؟

· چرا آمار رشد جمعیت را در تنها کشور شیعی، به 1.3 در صد رسانده اند آن هم در کشوری که 6 برابر انگلستان خاک دارد و نصف وسعت اروپا در خاک آن جا می شود و رهبرش فرموده است تا جمعیت به 150 میلیون نرسیده آن را کنترل نکنید؟

· چرا شرکتهای دارویی آمریکا ما را تحریم نمی کنند و داروهای آنها به وفور با قیمت گزاف در داروخانه ها عرضه می شود؟

مسئولان وزارت بهداشت و مافیای حاکم بر نظام سلامت باید بدانند که دیگر نمی توانند هر سیاستی را به هر شکل که می خواهند و بدون هیچ مقاومتی پیاده کنند و پاسخگو هم نباشند.

2- آگاهسازی عمومی:

- مردم باید آگاه شوند که در معرض تهدید می باشند

- باید بدانند که وزارت بهداشت آنان بدون چون و چرا تابع سیاستهای سازمان جهانی بهداشت است و طبیعتاً همان مقدار که سازمان ملل در جهان صلح را گسترش می دهد، سازمان جهانی بهداشت که شعبه ای از آن است نیز سلامت را توسعه می دهد.

- نباید از آگاه شدن مردم ترسید. آگاهی آنان باعث می شود تا جلوی خیلی از سوء استفاده ها گرفته شود و حتی کارخانه های تولید ساندویچ و سس و روغن صنعتی و پفک مجبور به تغییر خط تولید خود شده تا ورشکسته نشوند.

- باید اصول تغذیه ای قرآنی و اسلامی برای همگان تبیین شود.

از آیه :«فلینظر الانسان الی طعامه» الهام می گیریم که شرط انسان بودن این است که بدانیم چه می خوریم. یعنی فقط چیزی را مجاز به خوردنیم که مفید بودنش بر ما روشن شده باشد در حالی که مردم خیلی هم که اهل دقت باشند، از مواد غذایی مضر پرهیز می کنند ولی اغذیه مشکوک را با این توجیه که نمی دانیم خوب یا بد است می خورند که این برخلاف معیار قرآنی است

- باید بدانند که سیستم پزشکی موجود برایشان ضمانت بخش نیست و ممکن است سلامت خود را همراه با همه دارایی خود از دست بدهند.

انشاء الله هریک از ما بتوانیم به سهم خود به وظیفه مان در این شرایط حساس تاریخی عمل کنیم

والسلام

دکتر رضا منتظر

دی ماه 1390

بقیه از مقاله:

... قبلی به آمار بالای ناباروری در ایران اشاره شد و دوستان هم زحمت کشیده و به برخی علل احتمالی آن اشاره کردند که البته در جای خود صحیح اند ولی به تنهایی توجیه کننده وضعیت فعلی ما نیستند چون این عوامل همگی (به جز آمار بالای مصرف دارو) در کشورهای غربی هم وجود دارند لذا باید در جستجوی علت دیگری نیز بود که باعث شده آمار ما حتی از کشورهایی که فقط طب رایج در آنها حاکم است بالاتر باشد. آیا توطئه ای در کار نیست که همت خود را صرف صدمه زدن به ما از راه طب و تغذیه نموده است؟ اجازه دهید بنده به شما کمک کنم تا قطعات پازلی که این معما را حل می کند در کنار هم قرار گیرد:

الف) کاهش جمعیّت جهان یکی از سیاستهای راهبردی استعمارگران است :
در این خصوص توجه به نقش مؤسّساتی همچون: "بنیاد هنری کیسینجر" و ایالات متّحدة آمریکا به عنوان کشوری که بر همه منابع زیرزمینی و روی زمینی جهان چشم داشته و نقش استعماری آن در طرح بریتانیایی کنترل جمعیّت جهان طیّ صد سال اخیر، ضرورتی گریزناپذیر است. این سخن جان داوید راکفلر در دومین کنفرانس سازمان کشاورزی و خوار و بار سازمان ملل که: «به نظر من کنترل (رشد) جمعیّت پس از سلاح‌های هسته‌ای، دومین اولویت ماست»، بسیار قابل تأمّل است.
تلاش‌های همه‌جانبه برای کنترل جمعیّت از سال 1927 با به کارگیری تکنیک‌های کنترل زاد و ولد آغاز گردید. هزینة این پروژه توسّط «بنیاد راکفلر» تأمین گردید.
اوّلین اقدام دراین رابطه در «پرتوریکو» به عنوان محلّ ایده آلی برای این منظور به اجرا درآمد. در سال 1965 طیّ یک بررسی و پژوهش انجام گرفته در پرتوریکو روشن شد که 35 درصد از زنان، با موفقیّت عقیم‌سازی شده‌اند.
دومین کشور که در این رابطه مورد اقدام قرار گرفت، کشور برزیل بود. در اوایل دهة 1970 بنابر بررسی‌های صورت گرفته توسّط دولت برزیل 44 درصد از زنان 14 تا 55 سال که قادر به بارداری بودند عقیم گردیده بودند.
در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله هندوستان نیز این پروژه بدون اینکه با ممانعتی روبرو گردد در پوشش فعالیّت‌هایی همچون بهداشت و سلامتی، واکسیانسیون و امور دیگر به اجرا در آمد و کشورهای هندوستان، مکزیک، بنگلادش، برزیل، پاکستان، اندونزی، فیلیپین، کلمبیا، تایلند، مصر، اتیوپی و ترکیه که دارای ثروت‌های طبیعی فراوانی بودند به عنوان کشورهای هدف این پروژه در آمدند.

در فرایند این اقدامات، هم عقیم‌سازی به اجرا در می‌آید و هم منابع غنی این کشورها مورد چپاول قرار می‌گیرد. نام این اقدامات نیز «تنظیم خانواده» و «توسعة پایدار» گذاشته می‌شود. سزارین تشویق می‌گردد، حتّی در بعضی از کشورها زنان به سزارین مجبور می‌گردند (الان در ایران تا حد زیادی چنین شده است) در روند این عملیات لوله های رحم زنان علی‌رغم میل آنان بسته می‌شود، به مواد غذایی مواد افزودنی عقیم‌ساز اضافه می‌شود، مواد غذایی تغییر ژنتیک داده شده مخفیانه و علناً تولید می‌گردد، به داروها عوامل عقیم‌کننده اضافه می‌گردد. یا به صورت بی رویه و به بهانة تشخیص و درمان، بیماران را تحت تابش اشعه قرار می‌دهند.
صنایع دارویی از رسالت اصلی خویش دور شده و در حال تبدیل شدن به یک تهدید جهانی است امری که مردم از آن بی‌خبرند. صنعت داروسازی در دنیا در اختیار یک کارتل جهانی قرار داشته و در خصوص اینکه کدام داروی تولید شده باید در جهان عرضه شود، سرمایه‌گذاران صنعت دارو هستند که تصمیم می‌گیرند.

ب) تلاش موساد برای عقیم کردن مردم مصر :

مرداد ماه سال گذشته یک جاسوس صهیونیستی در مصر بازداشت شد و از تلاش موساد برای عقیم کردن مردان و زنان مصری پرده برداشت. به گزارش فارس، روزنامه الاهرام مصر نوشت که دادستانی عالی دولت مصر کشف کرده که "بشار ابوزید، متهم اردنی که به اتهام جاسوسی برای موساد در مصر بازداشت شده است، فاش کرد که"اوفیر هراری" افسر موساد از وی خواسته بود تا شرکتی را برای واردات کالاهای اسرائیلی در زمینه آرایش مو برای مردان و زنان تاسیس کند. این شرکت قرار بود تنها نمایندگی توزیع این کالاها در اسرائیل باشد.این افسر موساد به ابوزید گفته بود که علت این اقدام در مصر این است که مواد فوق باعث ایجاد نازایی در میان زنان و مردان مصری میشود و میتواند نسل مصریها را کاهش دهد.

ج) مکملهای ورزشی برای عقیم کردن ایرانیان :

سال گذشته محمدرضا شانه ساز معاون دارویی سازمان غذا و دارو هشدار داد: مکمل‌های بدنسازی غیر مجاز که اغلب در باشگاههای ورزشی عرضه می‌شوند، به علت داشتن هورمونهای غیر مجاز افراد را نابارور می‌کنند و فراوانی این مکملها نشان می‌دهد که توطئه‌ای در قالب بیوتروریسم برای از بین بردن نسل ایرانی در حال اجراست. وی تأکید کرد: عارضه مهم این مکمل‌ها این است که بعد از مدتی از مصرف فرد را نابارور می‌کنند و این مسئله می‌تواند نشانه این باشد که توطئه دیگری علیه ملت ایران در جریان است و می‌خواهند نسل ایرانی را منقرض کنند و این بخشی از بیوتروریسم علیه ایرانیان است که بسیار فراتر و خطرناک‌تر از سودهای اقتصادی فروش این مکمل‌هاست.

نتیجه : عملکرد گذشته استعمارگران در عقیم سازی ملتها و آمار فعلی ناباروری ما را به این نتیجه می رساند که اجرای این سیاست در کشور ما کاملا محتمل است. خصوصا که دشمنی آنها با ما ریشه دار است و از بعد از انقلاب تاکنون در عرصه های مختلف مقهور اراده ملت ما شده اند. بنابراین ضروری است که همه ما در مصرف مواد غذایی و دارویی که از ماهیت آنها بی اطلاعیم نهایت دقت و احتیاط را داشته باشیم. به عنوان مثال وقتی می شنویم در مکزیک، توزیع نوعی از ذرت دستکاری شده باعث گسترش ناباروری شده و اکنون در بسیاری از مراکز عمومی ما ذرت با عنوان مکزیکی با شکل و طعمی جدید ارائه می شود شایسته است قبل از مصرف، در مورد منشاء و چگونگی تولید آن تحقیق کنیم و هرچیزی را به صرف خوشمزه بودن، نخوریم.

حق-خبر-جدیدترین-مهم ترین-اسلام-تبیین-طب-ضدشیطان-تحریف-وحدت-زمینه سازی جهت ظهور منجی-انسانیت-صلح-شیعه-نجات-اهل سنت حقیقیBeautiful -Spiritual Medicine-Concepts The most beautiful truths-Masons Dirty-The most important-Savior rise-Beautiful prayers-Islam the only true religion-All prophets were Muslims-Baha'i and Wahhabi and other eclectically different is Zionist Satanism agent-Humanity-Colonial medicine-Debate with demons-Distortion-Unity-Shiites, Sunnis only real-Explanation-Hope-Release-Grounds...-Awakening time-Word of the beauty of the innocent against other religions
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر: