فست ‌فود و سوسیس و کالباس یا همبرگر

جام جم آنلاین: «بنده خودم لب به سوسیس و کالباس نمی‌زنم حتی اگر جلوی چشمم گوشت ران را هم بگذارند و با آن سوسیس و کالباس درست کنند باز هم نمی‌خورم . کلا به مردم توصیه می‌کنیم که اصلا فست ‌فود و سوسیس و کالباس یا همبرگر نخورند.»

این جملات بخشی از گفت‌وگوی یک کارشناس یا معلم بهداشت، پزشک گوارش و... نیست، این جملات را دکتر احمد شیبانی ، رییس اداره غذا و داروی وزارت بهداشت می‌گوید و با اعلام تولید سوسیس و کالباس به‌صورت زیرپله‌ای و استفاده از خمیر مرغ که حاوی همه امعاء و احشای زائد مرغ است، مردم را از خوردن سوسیس و کالباس و همبرگر و به طور کلی فست‌فود نهی می‌کند.

رییس اداره غذا و دارو معتقد است که کارخانه‌های بزرگ و معروف سوسیس و کالباس که از وزارت بهداشت پروانه دارند، مشکلات کمتری دارند، اما همه سوسیس و کالباس‌هایی که در بازار هستند، از برندهای معروف نیستند: «شما می‌روی در ساندویچی یک کالباس یا سوسیسی را لای نان می‌گذارد و به شما می‌دهد، از کجا می‌دانید که چیست؟»

گفت‌وگوی ریاست سازمان غذا از چند زاویه قابل بررسی است: نخست؛ این که یک مسوول اجرایی از مردم می‌خواهد سوسیس و کالباس و به طور کلی فست‌فود را کنار بگذارند، یعنی صورت مساله را پاک کنند تا مشکلات حل شود، نشان از ضعف عملکرد سازمان غذا و دارو دارد، شاید از نگاه یک کارشناس نخوردن برخی موادغذایی تنها راهکارحفظ سلامت باشد، اما چنین موضعگیری یک مدیر اجرایی در برابر صنعت سوسیس و کالباس و رستوران‌های فست‌فود، این سوال را مطرح می‌کند، اگر مسوولیت نظارت بر عملکرد بهداشتی این صنایع، برخورد با رستوران‌های غیربهداشتی و فروشگاه‌های فله‌ای با وزارت بهداشت و سازمان غذا نیست، پس با کیست؟!

دوم؛ رییس سازمان غذا و دارو مدعی است که برخی کارخانه‌های تولیدکننده وضعیت بهتری دارند، پس چطور به‌عنوان یک مسوول اجرایی از مردم می‌خواهد تا لب به سوسیس و کالباس نزنند، آیا این توصیه به معنی ورشکستگی این کارخانجات نیست؟ از سوی دیگر چرا اسامی تولیدکنندگان مورد تایید وزات بهداشت اعلام نمی‌شود. آیا ترس از تبلیغ برخی برندهای موادغذایی بهانه‌ای است تا مجری سلامت مردم از ارائه اطلاعات خودداری کند؟

و بالاخره این که برخی مسوولان در حوزه‌های مختلف بویژه سلامت، این روزها با آگاهی از وضعیت نابسامان بهداشت و درمان پیش از منتقدان، خودزنی کرده و دست به انتقاد می‌زنند، در حالی که چنین رویه‌ای از عملکرد ضعیف مدیران مجموعه حکایت می‌کند، مسوولانی که می‌دانند وضعیت تولید برخی مواد غذایی در کشور مناسب نیست، چطور به جای استفاده از اهرم‌های اجرایی و نظارتی برای مهار بی‌قانونی، مردم را به تحریم کل آن صنایع فرامی‌خوانند؛ مشکل کجاست؟

/ 4 نظر / 69 بازدید
شبهای بارانی

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی شاید امشب سوزش این زخمها را کم کنی آه باران ، من سراپای وجودم آتش است پس بزن باران ، بزن شاید تو خاموشم کنی سلام با شبهای بارانی منتظرم حضورت هستم اگر افتخار بدی و سر بزنی خوشحال میشم

ستایش محمدی

با سلام با عضويت در گروه اينترنتي ما هميشه مطالب روز و جذاب در ايميل شماست وارد لينک رو به رو شويد http://finance.groups.yahoo.com/group/ozvsho/join در ياهو لاگين شويد مرحله 1: براي دريافت ايميل ها بايد گزينه »» Individual Email را انتخاب نماييد. مرحله 2: براي بهتر ديدن ايميل ها گزينه »» Traditional را انتخاب نماييد. مرحله 3: کلمه خواسته شده را در باکس خالي تايپ کنيد مرحله 4: سپس بعد از اينکه مراحل بالا را به درستي انتخاب کرديد گزينه »» Join را کليک کنيد

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345435441.06

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 1770663072